A Páneurópai Piknik helyszínén tartottak megemlékezést Sopronban

Forrás: MTI

Az 1989 augusztus 19-én békedemonstrációnak induló Páneurópai Piknikre és az azt követő hirtelen határnyitásra, a keletnémet állampolgárok áttörésre emlékeztek a magyar-osztrák határon, Sopron közelében, a Páneurópai Piknik Emlékparkban.

 Fodor Tamás, Sopron Fidesz-KDNP-s polgármestere ünnepi beszédében úgy fogalmazott, az azonnal nyilvánvaló volt, hogy a 26 évvel ezelőtti események történelmi jelentőséggel bírnak, az akkor készült felvételek már másnapra bejárták a világsajtót. Hangsúlyozta: azzal, hogy a Páneurópai Emlékpark idén Brüsszelben Európai Örökség-díjat kapott, megerősítették a város szándékát, hogy az emlékhelyet tovább fejlesszék, bemutathatóvá tegyék a nagyközönség, az oda látogató hazai és külföldi turistáknak.

Frank Spengeler, a Konrad Adenauer Alapítvány magyarországi képviseletének vezetője az évfordulós ünnepségen arról szólt, hogy a több mint 600 keletnémet állampolgár átengedése, az első lépése volt annak a békés forradalomnak, amely a berlini fal lerombolásához és később a német újraegyesítéshez vezetett, ezért pedig szavai szerint örök hála és köszönet illeti a magyarokat, azokat a bátor embereket akik azt cselekedték, ami helyes volt.

Katharina Landgraf, a német parlament CDU-képviselője levélben köszöntötte az emlékezőket.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!