Forrás: MHO
Pedagógusok Szakszervezetében, a pedagógusnapi kitüntetési ünnepségen már bemutatták az országos iroda új munkatársát, oktatási szakértőjét, Szüdi Jánost. A pedagógusok tagdíjából bruttó majd félmilliós fizetésért alkalmazott újsütetű érdekvédője nem más, mint a balliberális kormány oktatási tárcájának szakállamtitkára, akit napokkal korábban menesztett a tárcától az új kormány.
Szüdi János a volt oktatási kormányzatnak az az embere, aki a „megfutamodott” Hiller István miniszter helyett 2009 novemberében átvette a tárca épülete előtt azt a tízezer tanár és tanító által aláírt petíciót, amelyben az újabb liberális megszorítások ellen tiltakoztak. A jogász végzettségű Szüdi János az elmúlt évtized liberális oktatási ámokfutásának egyik feltétel nélküli kiszolgálója volt. Két nappal kirúgása után szakszervezeti érdekvédő vált belőle.
„A világon nincs arra példa, hogy egy bukott hatalom leváltott emberét éppen a szakszervezet alkalmazza. Szüdi is csak egy ejtőernyős” – mondta a Magyar Hírlapnak egy észak-magyarországi titkár, aki hozzátette, nem lepődne meg, ha sokan kilépnének emiatt a szakszervezetből. Pénteken körlevelet kaptak, amelyben a titkároktól azt kezdték tudakolni, mit szólnának ahhoz, hogy Horváth Péter oktatási szakértő mellé felvennék Szüdi Jánost is. A körlevélre adott válaszra azonban nem voltak kíváncsiak a PSZ elnökségében, mert Szüdi már a múlt héten elfoglalta azt az irodát, amelyből nemrég távolították el Pécsi Ágnes alelnököt, aki korábban – a PSZ vezetése által eléggé el nem ítélhetően – nem együttműködő módon állt ki a pedagógusok érdekeiért. Nem tartotta be az elnökség határozatait, hanem szembement a kisiskolák bezárásával, a 19 fővárosi szakközépiskola összevonásával, a pedagógusok kötelező óraszámának emelésével, a természettudományos tárgyak oktatásának koncepciójával s nem utolsósorban a digitális táblákra elpazarolt milliárdokkal. Ezzel szemben a PSZ-ben most kinevezett volt államtitkár hosszú évek óta végrehajtója, sőt jogászként kidolgozója volt a Magyar Bálint és Hiller István nevével fémjelzett neoliberális oktatáspolitikának.