Forrás: magyarhirlap.hu
Az anyák és a magzatok elleni törvényesített testi és lelki erőszaknak minősíti az Október 23. Bizottság Alapítvány az abortuszt. A szervezet nemzetközi felhívást intéz az ember és a család jogaiért és méltóságáért.
A szervezet a nők elleni erőszak világnapja alkalmából adta közre üzenetét, amely szerint az élethez való jogot előnyben kell részesíteni az önrendelkezési joggal szemben, mert az erkölcs az írott és változékony jogszabályok fölött áll. Az Október 23. Bizottság Alapítvány elnöke, Szöőr Anna szerint a nők elleni erőszak egyik leggyakoribb, egyúttal legális formája a művi terhességmegszakítás. Az abortuszok száma csökkent ugyan az utóbbi években, de évtizedek statisztikáját vizsgálva mégis riasztó a helyzet: 1956 óta több mint hatmillió gyermek nem jöhetett a világra, és erre a politika áldását adta.
Kávássy Pál orvos-jogász, az alapítvány szakértője arra hívta föl a figyelmet, hogy egyre több a következetesen megcsonkított család, egyre kevesebb a megszülető gyermek, és a helyzet mára nemcsak erkölcsi deficitet okozott, hanem fölborította az eltartók és eltartottak közötti egyensúlyt is. Mint mondta: a jelenség kérdésessé teszi a társadalmi szolidaritás fenntarthatóságát, és újabb feszültséget gerjeszt a nemzedékek között.
Az alapítvány szerint az abortusz és a művi meddővé tétel törvényes lehetőségét – az önrendelkezéshez való jog álruhájában – tudatos politikai szándék szülte, ami része a magyarság pusztítását ösztönző provokációsorozatnak. A szervezet tiltakozik az ellen a viszonylag új elképzelés ellen is, hogy az abortuszhoz való jog bekerülhessen az ENSZ Emberi jogok egyetemes nyilatkozatába. Ennek megakadályozásáért tömeges aláírásgyűjtésre szólítják föl a velük egyetértőket.
A teljes írás itt olvasható.