Forrás: fidesz.hu
Amíg a szocialista kormány újabb és újabb megszorításokat hajtott végre, addig az MSZP-SZDSZ kormány által kinevezett állami vállalati vezetők tízmilliárdokkal rövidítették meg Magyarország közösségét – hangzott el Bencsik János és Cser-Palkovics András mai sajtótájékoztatóján.
Az állami tulajdonban lévő Magyar Villamos Műveket (MVM) szocialista közeli „kajmánok és energiapókok” hálózták be, melynek következtében a hanyag és felelőtlen állami vezetők szocialista és szocialista közeli vállalkozókkal közösen mintegy 50 milliárd forintnyi kárt okoztak az eddigi vizsgálatok alapján – mondta el Bencsik János. Kifejtette: állami milliárdok indultak útnak egyazon üzleti kör által tulajdonolt off-shore cégek irányába Cipruson, Luxemburgon keresztül egészen a Kajmán-szigetekig, majd ezeknek a forrásoknak egy része visszatért Magyarországra, újabb befektetések formájában.
A politikus arra is felhívta a figyelmet, hogy a Kapolyi László MSZP-s országgyűlési képviselőhöz kötődő System Consulting Zrt. állami források igénybevételével kívánta megvásárolni az állami tulajdonban lévő Vértesi Erőmű Zrt.-t. Az MVM a Kapolyival közösen magalapított cégbe több tíz milliárd forintot utalt át. Ezen források egy jelentős része Luxemburgba került, majd egy része visszaérkezett az MVM pénztárába a Vértesi Erőmű vételár-előlegeként megjelölve, míg a pénz egy másik része tovább jutott a Kajmán-szigetekre.
Cser-Palkovics András leszögezte: miközben Gyurcsány Ferenc és az MSZP folyamatosan arról beszél, hogy nincs pénz az országban, és brutális megszorító intézkedéseik tömegével veszik el a pénzt a magyar emberektől, családoktól, kisvállalkozásoktól, közben azért kiderül, hogy a haverokra mindig jut állami pénz, és mindig jutnak százmilliók, milliárdok gyanús, átláthatatlan állami ügyletekre. Ráadásul ezekben az ügyekben mindig felmerül valamelyik szocialista országgyűlési képviselő vagy az ő tulajdonában levő cég neve is – jegyezte meg a Fidesz helyettes szóvivője.
Ma már értjük, hogy miért támadta meg Gyurcsány Ferenc a magyar igazságszolgáltatást, miért támadta meg az ügyészséget és a bírákat. Mind ő, mind pártársai félnek a lelepleződéstől. Egy jogállamban a kormánynak, egy miniszterelnöknek nem félni kell az igazságszolgáltatástól, hanem el kell kerülni a gyanús állami ügyleteket – fogalmazott Cser- Palkovics András.