Donald Trump elnökké választásáról és az általa gerjesztett békevárakozásokról beszélt Juhász Hajnalka, a KDNP országgyűlési képviselő hétfőn napirend előtt a parlamentben, aki szerint erkölcsi-etikai és gazdasági irányai is vannak ennek a reménykedésnek. Hangsúlyozta: azért hisznek Trump béketeremtésében, mert 2020-ben ő hozta előző elnöksége idején tető alá a Közel-Keleten az Ábrahám-megállapodásokat, amelyek a tartós béke ígéretét hordozták magában.
Kiemelte: ezért is tervezheti a kabinet a jövő évre a béke költségvetését. A kormányzat gazdasági akciótervét – amelynek pillére a családok, a fiatalok, valamint a kis- és közepes vállalkozások támogatása – Juhász Hajnalka olyan hiteles víziónak nevezte, amellyel új lendületet lehet adni a gazdaságnak. Felidézte,
a cél az, hogy 3 és 6 százalék közötti növekedést mutathasson a magyar gazdaság.”
Fónagy János, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára úgy reagált: a világ és a világgazdaság az elmúlt évtizedben jelentősen megváltozott, aminek éppúgy oka a koronavírus-járvány, mint a szomszédban zajló háború.
Hangsúlyozta: a sikerességhez új megoldásokra és eszközökre van szükség.Rámutatott annak fontosságára, hogy „a konjunktúra helyreállítása bevonó jellegű legyen”, azaz minél szélesebb kör részesüljön ebből, elsősorban a családok és a hazai kkv-k.
Az államtitkár felidézte: a növekedés megerősítése érdekében 21 pontos, jelentős pénzösszeget a célra csoportosító gazdaságpolitikai akciótervet dolgoztak ki. Ennek célja a vásárlóerő növelése, a megfelelő és megfizethető lakhatás biztosítása és a kkv-k méretének növelése.
Fónagy János megjegyezte:
az ingatlanpiac felpörgetése érdemben járul hozzá az építőipar teljesítményének növeléséhez. Jövőre így ismét dinamikusan bővülhet a gazdaság, a harmadik negyedévben pedig már számokban is tetten érhető lesz az ugrás”
– mondta.