Átlátható, kiszámítható és biztonságos pedagógus-életpályamodell a cél

Átlátható, kiszámítható és biztonságos pedagógus-életpályamodellt kell kialakítani, amelynek keretében a pedagógusoknak lehetőségük van a folyamatos fejlődésre – mondta Hoffmann Rózsa, az emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkár az Oktatási Hivatal Életpályautak című konferenciáját megelőzően tartott  sajtótájékoztatón.

Az államtitkár hangsúlyozta: az életpályamodellel kapcsolatban sokan a fizetésemelésre gondolnak, de ez csak az egyik eleme a kialakítandó rendszernek. Ugyanakkor ez is fontos eszköze az életpályamodell bevezetésének, ugyanis az „a régi feltételek között nem képzelhető el”.

A béremelés lehetőségéről Hoffmann Rózsa azt kijelentette: az küszöbön áll, „soha ilyen közel nem voltunk hozzá, mint most”. Hozzátette: olyan rendszert dolgoznak ki, amilyenhez hasonló még nem volt a magyar neveléstörténetben. Kifejtette: gyakornoki, valamint pedagógus 1, 2 és 3 kategóriát alakítanak ki, ezek között minősítő vizsgákkal lehet feljebb jutni. A legfelső szintet a mestertanár-kutatótanár kategória jelenti, ide azok juthatnak fel, akik miközben tudományos munkát folytatnak tanítanak is.

Az államtitkár felidézte, a kormány a megalakulása óta szisztematikusan építkezik, hogy megújítsa a köznevelési rendszert úgy, hogy a lényeges szakmai lépéseket kutatásokkal alapozza meg. Ennek a munkának a jogi kereteit az Országgyűlés által 2011-ben elfogadott nemzeti köznevelésről szóló törvény adja. Mint mondta, a szerdai konferencia azt mutatja be, hogy hol tart az életpályamodell kialakítása.

Kerekes Balázs, az Oktatási Hivatal projektigazgatóságának vezetője kiemelte: a Hivatal az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézettel, valamint az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.-vel együttműködve dolgozik az életpályamodell kialakításán, munkájukhoz kutatásokat és nemzetközi példákat is felhasználnak. A pedagógus-továbbképzéssel is foglalkoznak, hiszen fontos cél, hogy szoros kapcsolat legyen a pedagógusok alap- és továbbképzése között - tette hozzá.

Az Új Széchenyi Terv A pedagógusképzés támogatása elnevezésű kiemelt projektjének rendezvényén a pedagógusok és az oktatási szakértők beszámolót hallhatnak a projektről, valamint a pedagógus-életpályamodellel kapcsolatos feladatokról.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!