Bablena Ferenc: Az idei év az építkezés időszaka

A jövő év a parlamenti választás éve lesz, az idei esztendő az építkezés időszaka, arra törekszünk, hogy meglévő alapszervezeteinket erősítsük, bővítsük, és ahol tudunk, újakat hozzunk létre – mondta Bablena Ferenc István, a KDNP Nógrád vármegyei elnöke a honlapunknak adott interjúban. Örömmel jelentette be, hogy hamarosan megalakul a romhányi alapszervezet.

bablena

 

 Ha választania kellene egy történetet, amely a legjobban jellemzi Önt ízig-vérig lokálpatrióta, kereszténydemokrata politikusként, mi lenne az?

– A kérdésre válaszolni nagyon nehéz, hiszen úgy gondolom, vármegyei KDNP-tagtársaim valamennyien ízig-vérig lokálpatrióták és lélekben is kereszténydemokraták. Az elmúlt évek során számos olyan eseményt, történetet éltünk meg, amelyek során a különböző, egyedi jellemzők megnyilvánultak.

Ami engem illet, úgy tartom, hogy politikusként két feladatot kell megélnem, egyrészt a KDNP vármegyei elnökét, másrészt a vármegyei önkormányzat alelnökének tennivalóit. A kettős funkciót valójában tiszta szívvel csak lokálpatrióta és kereszténydemokrata politizálással lehet szolgálni, ugyanakkor a két funkció erősíteni tudja egymást.

De egy történetet talán kiemelhetek: amikor a KDNP országos vezetése két évvel ezelőtt bizalmat szavazott Nógrádnak az Országos Családi Nap Héhalomban való megrendezésére. Örömmel fogadtuk a döntést, abban bízva, hogy sikeres rendezés esetén országszerte elviszik kis megyénk jó hírét, másrészt kereszténydemokrata barátainkkal szorosabb párttársi kapcsolatokat tudunk kialakítani. Politikusként fontosnak tartottam, hogy megmutassuk: „Kicsi a bors, de erős!”

A rendezvényre egy emberként készültünk, szívvel-lélekkel! Felemelő érzés volt látni, hogy minden egyes alapszervezet vállalt olyan tennivalót, amivel gazdagabbá, emlékezetesebbé, hangulatosabbá tette a rendezvényt, szolgálva az együttlét örömét, a baráti kapcsolatok szélesedését, az összetartozás érzésének erősödését. Egy lokálpatrióta, kereszténydemokrata politikus szerintem csak örülni tud és megelégedéssel nyugtázza az ilyen eseményt. A közel ezer-ezerkétszáz egyet valló, nemes ügyet szolgáló igaz keresztény együttléte engem és bennünket nógrádiakat büszkeséggel töltött el.

 Hogyan értékelné az elmúlt időszakot a vármegyében, melyek voltak a legjelentősebb események, illetve eredmények?

– Az elmúlt évben alapszervezeteink többsége megtartotta a tisztújítást. Nógrád sajnálatos módon elöregedő vármegye, így jelentős eredménynek tartom, hogy a megyei választmány vezetésében sikerült fiatalítást végrehajtani.

Már öt település részt vett a Fogadj örökbe egy keresztet!” akcióban, köztük a megyeszékhely, Salgótarján, ahol egyébként nagy siker született az önkormányzati választáson: az eddigi baloldali vezetés helyett keresztény beállítottságú, a KDNP által támogatott, a helyi szervezettel is szoros kapcsolatot tartó személy lett a polgármester.

Eredménynek könyvelhető el, hogy a vármegyei önkormányzatban a KDNP alelnöki, bizottsági elnöki és testületi tagsági pozíciókban szerzett képviseletet, van négy polgármesterünk és számos helyi önkormányzati képviselőnk.

 Milyen együttműködéseket tart még különösen fontosnak?

– Nógrád köztudottan a vallásos megyék közé tartozik. Ha sok kis faluban nincs is pártunknak alapszervezete, de számos olyan civil szervezet, klub, hagyományőrző egyesület tevékenykedik, akikkel igyekszünk és tudunk eredményesen együttműködni. Például Rimóc községben a Szent József Társaság - amelynek tagjai férfiak - rendszeresen összegyűlnek, elmélkednek, imádkoznak, zarándoklatokat szerveznek. A hölgyek pedig – ötvenen-hatvanan - vízkeresztkor buzgó imádság, elmélkedés mellett tartják a „Szűz Mária Menyegzője” elnevezésű rendezvényt. Meghívott vendégként részt veszek az eseményeken, képviselve a KDNP-t is. Felemelő volt az is, amikor beszédet mondhattam a Rimócon rendezett Viseletes Bálon, amelyen harminc-harmincöt településről érkezett több száz, gyönyörű népviseletben lévő ember, akik a bálozást nemzeti imánkkal, a Himnusszal kezdték.

Fontosnak tartom, hogy ezekkel a szervezetekkel kapcsolatainkat még szorosabbra fűzzük, akár egy országos program keretében is.

Szoros kapcsolatot tartok pártszövetségeseinkkel, a Fidesz vármegyei képviselőivel is. Csak összefogással, egymás értékeinek elismerésével tudunk eredményt elérni mind a politikában, mind az élet egyéb területein.

Nagyon jó kezdeményezésnek látom a régió három vármegyéjének - Nógrád, Heves és Borsod-Abaúj-Zemplén - közgyűlési tisztségviselőinek két- három havonta megtartott találkozóját; közös erővel, egymást segítve eredményesebben dolgozhatunk politikai céljaink eléréséért.

– Mi a legfontosabb célkitűzése erre a ciklusra a KDNP vármegyei elnökeként?

– A jövő év a parlamenti választás éve lesz, az idei esztendő az építkezés időszaka. Arra törekszünk, hogy meglévő alapszervezeteinket erősítsük, bővítsük és ahol tudunk, újakat hozzunk létre. Örömmel mondhatom, hogy startra kész egy új alapszervezet Romhányban, ahol a polgármester is be fog lépni a KDNP-be.

Fontos törekvésem volt, hogy a KDNP vármegyei erősödése abban is megnyilvánuljon, hogy a jelentős pozíciókban a fiatalabb generáció töltsön be meghatározó szerepet. A vármegyei választmány vezetésében ezt sikerült megoldani, mind a két alelnök, mind pedig a három elnökségi tag személyében.

Ebben az évben folytatjuk a keresztek örökbefogadását, valamint a vármegye mindkét választókörzetében tervezünk egy-egy imareggelit Húsvét környékén, ahová polgármestereket, önkormányzati testületi tagokat hívunk majd meg. Tagságunk részére szeretnénk – mintegy kampányindítóként – egy családi napot rendezni, továbbá az adventi időben neves előadóval egy színvonalas koncert-estet.

Tovább folytatjuk - a természet- és teremtésvédelem szellemében, a határon átnyúló kapcsolatok erősítése érdekében - a Nagy Ipolytakarítási akciót, immár ötödik éve Pest- és Nógrád vármegyék és az Ipoly túloldali településeinek összefogásával. A tevékenység fő mozgatói az érintett önkormányzatok és a térség kereszténydemokrata szervezetei.

 Mit tekint a legkomolyabb kihívásnak?

– Mint mondtam, Nógrád aprófalvas vármegye, 192 ezres lakossága 131 településen oszlik el. A sok kis apró település között jelentős az idősebb korban lévő lakosság, akik már az igazi aktív politizálást nem vállalják, ami nehezíti új alapszervezetek létrehozását. A legkomolyabb kihívás tehát a vármegye korösszetétele, de jónéhány településen jelentős a romák aránya, és ez is gyakran nehéz helyzet elé állít bennünket. Bár sokan közel állnak az istenhithez, de nem egyszerű, hogy kereszténydemokrata alapszervezeteinkbe integráljuk őket. Ennek ellenére mindent megteszünk a velük való kapcsolatok kiépítéséért, a meglévők fenntartásáért.

 Hogyan látja a jelenlegi belpolitikai helyzetet, mi érzékelhető vármegyei szinten és milyen folyamatokra számít ebben az évben?

– Némi aggodalomra és többletmunkára ad okot a mostani helyzet, a vármegyében is kezdenek megjelenni a Tisza-szigetek. Felmérjük és elemezzük, hogy hol vannak, és igyekszünk felkészülni a kampányra. Nehéz időszak lesz a választásokig, kemény csata várható.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!

 

 

BESbswy