Összes vállalás: 163 kereszt
Bács-Kiskun vármegye: 5 kereszt
Baranya vármegye: 12 kereszt
Békés vármegye: 2 kereszt
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye: 46 kereszt
Csongrád-Csanád vármegye: 3 kereszt
Fejér vármegye: 5 kereszt
Győr-Moson-Sopron vármegye: 3 kereszt
Heves vármegye: 4 kereszt
Komárom-Esztergom vármegye: 5 kereszt
Nógrád vármegye: 9 kereszt
Pest vármegye: 4 kereszt
Somogy vármegye: 51 kereszt
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye: 5 kereszt
Tolna vármegye: 4 kereszt
Vas vármegye: 1 kereszt
Veszprém vármegye: 1 kereszt
Zala vármegye: 2 kereszt
Budapest: 1 kereszt

Kereszténydemokrata honfitársaink
eddig 163 kereszt megóvását vállalták.
Csatlakozzon Ön is, és fogadjon örökbe egy keresztet! 

Navracsics Tibor: A jövő gazdaságát alapozzák meg az uniós forrásokból tervezett beruházások

Az európai uniós helyreállítási alap mintegy 2300 milliárd forintos támogatási összege és az azt meghaladó hitel jelentős részben energetikai és ezzel a zöld átmenetet biztosító beruházásokról szól – jelentette ki Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter, a KDNP politikusa pénteken Zalaegerszegen.

A területfejlesztési miniszter a IV. GreenTech Zöld Energia és Fenntarthatóság Szakkiállítás, Konferencia második napjának megnyitásaként azt mondta: „amit ma tudunk a jövő zöld gazdaságáról, azt ezekkel az uniós forrásokkal kívánjuk megalapozni”.

Ezeket nagyon gyorsan kellene megvalósítani, és miután nagyságrendileg jelentős költségekről van szó, ezek valóban európai összefogást igényelnek más tagállamok esetében is

 

– jelezte Navracsics Tibor.

A miniszter felidézte, hogy amikor negyven évvel ezelőtt a német parlamentbe bekerültek a zöldek, Európa akkor szembesült először azzal, hogy a környezetvédelem politikaformáló tényezővé válhat. Azóta része az Európa jövőjéről gondolkodásnak a környezetvédelem és a fenntarthatóság, az Európai Bizottság (EB) egyik legfontosabb alelnöke is éppen a zöld átmenetért felelős – tette hozzá.

A zöld átmenet tematikája, szakpolitikai keretrendszere az egyik leghangsúlyosabb programja az EB tevékenységének, amit a pandémia és az orosz-ukrán háború sem tudott felülírni.

Magyarországon, Európa közepén saját jogon is szembesülünk a fenntarthatóság, a környezetvédelem témájával

 

– fogalmazott.

A megújuló energiákhoz kapcsolódó ellátási hálózatok lehetővé teszik, hogy a nagy rendszerek kisebb ellátókra osztódjanak, amely sokkal decentralizáltabb fejlesztés- és iparpolitikát tesz lehetővé – hangsúlyozta, megjegyezve, hogy ez nem csak a környezetbarátabb gondolkodást szolgálja, de a helyi döntéshozóknak is sokkal nagyobb lehetőséget és ezzel felelősséget is ad.

Navracsics Tibor arra is kitért, hogy a zalaegerszegihez hasonló konferenciák nem csak a szakma számára jelentenek találkozási alkalmat, de a helyi, a régiós politika részére is referenciapontnak számítanak. Ilyen alkalmakkor találkozhatnak ugyanis a legkorszerűbb trendekkel, véleményekkel, a felsőoktatás és a tudomány eredményeivel, amelyek meghatározzák a zöld irányvonalat.

A zalaegerszegi GreenTech szakkiállítás és konferencia zárónapjának programján szerepel a hidrogén energiatárolásban és közlekedésben betöltött szerepéről rendezett fórum, valamint a közösségi közlekedés, városi mobilitás és logisztika jövőjével kapcsolatos kerekasztal-beszélgetés.

A NIPÜF Nemzeti Ipari Park Üzemeltető és Fejlesztő Zrt. és a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség a konferencián együttműködési megállapodást ír alá az ipari parkok zöldítése, a bérlőknek nyújtott szolgáltatások fenntarthatóvá tétele és a hidrogéntechnológia szakmai és gazdasági előnyeinek kiaknázása érdekében.