A magyar emberek biztonságát minél magasabb szinten kell garantálni [+videó]

A jogszabályi feltételek megteremtésén túl a rendért és biztonságért felelős szervezetek hatékony együttműködésével lehet garantálni az emberek biztonságát – hangoztatta Simicskó István kedden Szolnokon. Erre azért van szükség, mert jelentősen nőtt Európa terrorfenyegetettsége – tette hozzá a kereszténydemokrata honvédelmi miniszter.


Simicskó István, kereszténydemokrata honvédelmi miniszter

A Magyar Honvédség és a Terrorelhárítási Központ közös gyakorlatán a honvédelmi miniszter a résztvevők feladataként határozta meg, hogy minél magasabb szinten garantálják a magyar emberek biztonságát, mert jelentősen nőtt Európa terrorfenyegetettsége. Simicskó István a Thököly úti egykori laktanyában tartott gyakorlat után emlékeztetett: az Országgyűlés döntése értelmében új különleges jogrendként bekerült az alaptörvénybe a terrorveszélyhelyzet, amelynek elrendelésével, ha szükséges, a Magyar Honvédség erre felkészített erői is segíthetik a rendőrök munkáját.

Szólt arról, hogy a „különleges műveletisek" világszerte hatékonyan látják el biztonsági feladataikat, a nemrégiben létrehozott Katonai Rendészeti Központ is a magyar emberek biztonságának erősítését szolgálja.



Simicskó István elmondta: az elmúlt egy-másfél évben szoros együttműködés kezdődött a Terrorelhárítási Központ szakembereivel. Véleménye szerint a keddi szolnoki gyakorlat meggyőző volt. A kiválóan felkészített katonák, rendőrök és terrorelhárítók életszerű helyzeteket leképezve hatékonyan tudnak fellépni az esetleges veszélyekkel és a terroristákkal szemben – jegyezte meg.

A honvédelmi miniszter bízik abban, hogy nem fogja ilyen típusú támadás érni az országot, de „sosem lehet kizárni, hiszen ez benne van a mai európai és világpolitikai helyzetben". Kiemelte: a hadviselés formái megváltoztak, a hátország, a civil emberek biztonságáért még többet kell tenni, de a szakemberek felkészültek. Ezután is lesznek hasonló gyakorlatok, mert a tudást folyamatosan szinten kell tartani – tette hozzá.

Kérdésre elmondta: az elmúlt egy évben jelentősen növelték a – zászlóaljból ezreddé vált – különleges műveletisek felkészültségét és létszámát.

Felidézte, hogy létrehoztak különböző együttműködési formákat, fórumokat, amelyek kellő keretet adnak, hogy hatékonyan tudják szolgálni az ország biztonságát, ilyen például a Terrorelhárítási Információs és Bűnügyi Elemző Központ (TIBEK) , a nemzetbiztonsági kabinet és a nemzetbiztonsági munkacsoport működése is.

Sándor Tamás, a MH 2. Vitéz Bertalan Árpád Különleges Rendeltetésű Ezred parancsnoka jelezte: alapvetően a rendőrség munkáját segítik különböző speciális képességeikkel. A gyakorlat során biztosították a „külső gyűrűt", megtisztították a menekítési pontot, utána a terrorelhárítási központtal közösen kialakították a menekítési folyosót.

Szilágyi József, a Terrorelhárítási Központ műveleti igazgatója kérdésre válaszolva elmondta: az összes gyakorlat már megtörtént cselekményekre épült.

A keddi gyakorlaton az első szemleponton, a városi sportcsarnoknál robbantásos terrorista támadás felszámolása volt látható. A másodikon, a Thököly úti egykori laktanyában túszejtőket ártalmatlanítottak és kimenekítették a civileket. Más helyszíneken a „kritikus infrastruktúra" (például vasútállomás) és a közintézmények védelmét mutatták be.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!