A nyugdíjasok és a tanárok emlékeznek a 13. havi nyugdíj és fizetés elvételére, a szülők a családtámogatások eltörlésére, valamint a folyamatosa adó- és rezsiemelésekre, és nem akarják, hogy az elmúlt évtized prosperitását ismét a baloldal megszorításai váltsák fel. A Kereszténydemokrata Néppárt frakciószóvivője a Karc FM reggeli hírműsorában arról beszélt: a magyar társadalom véleményét mutatja, hogyan reagálnak az állampolgárok a kormánypártok és az ellenzék akcióira.
Miközben
a Fidesz-KDNP Stop Gyurcsány! Stop Karácsony! petícióját három hét alatt több mint 400 ezren írták alá,
az ellenzéki előválasztáson induló baloldali miniszterelnök-jelölt aspiránsoknak jóval hosszabb idő alatt sokkal kevesebb ajánlást sikerült összegyűjteni. A kormánypárti politikus úgy fogalmazott: ő lenne a legboldogabbak, ha nem kellene Gyurcsány Ferenccel foglalkoznia, de azt látják, hogy lemondása után 11 évvel ismét ő tematizálja és irányítja a baloldalt. Az ellenzéki előválasztás nem több puszta színjátéknál, a lista sorrendje és az egyéni választókerületekben indulók személye a Gyurcsány-villa kertjében dől el.
Nacsa Lőrinc az ellenzéki előválasztási rendszer összeomlásával kapcsolatban azt mondta: a gyermekek már iskolás korban kinövik, hogy saját bénázásukat másra fogják. Véleménye szerint a baloldali politikusok annyira nem tisztelik a választóit, hogy a demokrácia ünnepének maszkírozva eljátsszák, hogy a voksolás kimenetele nincs előre eldöntve. Miután pedig a nem megfelelő előkészítés miatt összeomlik a választást lebonyolító informatikai rendszer, ennek felelősségét is lerázzák magukról, és kormánypárti szabotázsról beszélnek. Ugyanakkor szerinte a valódi verseny gátja az ellenzéki programok azonossága.
A frakciószóvivő emlékeztetett:
az ellenzéki előválasztáson induló miniszterelnök-jelölt-jelöltek első televíziós vitáján a vagyonelkobzás, a bebörtönzés és a jogállamiság kereteit felrúgva kétharmados jogszabályok feles többséggel történő megváltoztatásában egyetértés volt.
Nacsa Lőrinc megérti az ellenzéki politikusok frusztráltságát és vágyát a hatalomba való visszatérésre, de amit most mondanak, az szerinte annál is rémisztőbb, amit 2006-ban az utcán műveltek.
Az Országgyűlés őszi ülésszakán sem számít a baloldali képviselők konstruktivitására, azzal együtt, hogy a koronavírus-járvány elleni védekezés, az egyetemi modellváltás, a nemzeti konzultációban megfogalmazott irányok átültetése a törvénykezésbe komoly feladatot ad a törvényhozásnak. Az ellenzéki politikusok korábbi viselkedésüket folytatják, személyeskedésükkel, vádjaikkal azonban nem a kormánypárti politikusok, hanem a magyar emberek munkáját veszik semmibe.
Az interjú ide kattintva hallgatható meg.