Humanitárius segítséget kell nyújtani a Közel-Keleten a keresztények érdekében

Az Európai Uniónak helyben humanitárius segítséget kell nyújtania a közel-keleti térségnek, hogy lakóhelyükön megmaradjanak a keresztények, és fennmaradhasson a régió kulturális és vallási sokszínűsége – mondta Hölvényi György, az Európai Néppárt (EPP) vallásközi párbeszédért felelős munkacsoportjának társelnöke szerdán egy brüsszeli konferencián.



Hölvényi György az Európai Parlamentben a közel-keleti konfliktusok következményei a keresztények és jövőjük szempontjából címmel rendezett konferencián hangsúlyozta: világosan kell látni, hogy nem csupán az egyes keresztény emberek élete forog veszélyben a Közel-Keleten, hanem egész közösségeké is. Kétezer éves hagyománnyal rendelkező vallási közösségek tűnhetnek el a régióban Európa segítsége nélkül. A képviselő a közelmúltban tett iraki, szíriai és libanoni körútján azt tapasztalta, kívülről érkező szélsőséges iszlám erők próbálják megtörni Libanon vallási egyensúlyát, valamint a közel-kelet vallásainak békés egymás mellett élését.

A menekülttáborokban élők legtöbbje nem akarta elhagyni a hazáját, bíznak abban, hogy van jövőjük – fogalmazott.

A konfliktusövezetek közelében létrehozott táborokban évtizedek óta reménytelenségben élő több millió menekült könnyebben megnyerhető a szélsőséges nézeteknek, ami destabilizálhatja a régiót. Libanon „ketyegő bombán" ül, ha nem születik megoldás a Közel-Keleten – mondta a képviselő.

Béchara Boutros Rai libanoni pátriárka, a maronita egyház feje a konferencián hangsúlyozta, Libanon stabilitása a Közel-Kelet kulcskérdése. Ha visszafordíthatatlan folyamatok indulnak el az országban, ahol a különböző vallások közötti egyensúly az alkotmányban biztosított, akkor elhúzódó, mélyebb és több területre kiható válság elébe néz nemcsak a régió, hanem Európa is, annak minden következményével.

„Amikor közel-keleti keresztényekről beszélünk, nem egyénekről, hanem évszázados hagyománnyal rendelkező egyházakról beszélünk, amelyek számára az iszlám fundamentalizmus előretörése azzal jár, hogy a nem szélsőséges muszlimok és a keresztények eltűnnek a régióból. A keresztények a mérsékeltség garanciái" – hangsúlyozta.

Szerinte a béke megteremtését követően minden menekültnek haza kell térnie, hogy „újra megtalálhassa és megtarthassa identitását, kultúráját".

Arra kérte az uniót és minden intézményét, állítsák meg a háborúskodást és kezdődjön politikai párbeszéd az emberek és a vallások békéje és biztonsága érdekében.
 

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!