A magyarok többsége ellenzi a kötelező kvóta bevezetését és egyetért a határzárral

A magyarok többsége nem ért egyet azzal, hogy kötelező kvóták alapján osszák el az Európai Unió tagállamaiba érkezett bevándorlókat – közölte közvélemény-kutatásának eredményét pénteken a Századvég Alapítvány az MTI-vel. Közlésük szerint november 2. és 5. között, ezer ember megkérdezésével készül reprezentatív felmérésben 65 százalék nem értett egyet az elképzeléssel, az ellentábor harminc százalékos volt, míg minden huszadik megkérdezett nem tudott dönteni e kérdésben.

Ugyanakkor a felnőttek 75 százaléka egyetért az illegális határátlépések megakadályozása épített kerítéses határzárral, 23 százalék ellenzi azt, két százalék pedig nem tudta megítélni a kérdést.

A Századvég a közleményben azt is írta, hogy az elmúlt napokban szakmailag téves és félrevezető értelmezések jelentek meg a hazai nyilvánosságban az Európai Parlament Eurobarometer című, 28 tagállamban készített közvélemény-kutatásáról a kötelező bevándorlási kvótákkal kapcsolatban. Megjegyezték, a szeptemberi uniós felmérésből - a sajtóban megjelent állításokkal ellentétben - az derül ki, hogy a teljes felnőtt magyar lakosság csupán 47 százaléka támogatná a kötelező kvóták ötletét, és azt is kizárólag a háborús menekültek esetében. Kiemelték: a szeptember második felében, a 28 uniós tagállam összesen 28 tagállamában, összesen 28 ezer 150 polgárának megkérdezésével készített felmérés adatfelvételénél a kötelező kvóták ötletét kizárólag a menekültek vonatkozásában elemzik, nem a bevándorlók egésze tekintetében. Mivel a háborús övezetből menekültek jelenleg nincsenek szabályos jogi eljárással elkülönítve a más célból érkező bevándorlóktól, így ezek különválasztása tulajdonképpen fogalmi szűkítés - jegyzik meg, utalva arra, hogy a visegrádi országok körében hasonlóan 50 százalék alatti a kötelező kvóták elfogadása (a menekültek esetében): Szlovákiában 16, Csehországban 18, Lengyelországban 40 százalék.

Hozzátették: az elmúlt hónapokban más hazai kutatóintézetek is a brüsszeli kvóták többségi elutasítását mérték. Kitértek arra is: az Eurobarometer adatfelvételével körülbelül egy időben készült a hazai Nézőpont Intézet közvélemény-kutatása (2015. szeptember), amely már az összes bevándorló esetében vizsgálta a kötelező kvóták támogatását. A kutatás szerint a magyar felnőtt lakosság 28 százaléka támogatja a brüsszeli koncepciót.

Nem csak a Fidesz szavazói támogatják a kvóta elleni petíciót

Az igazságügyi tárca parlamenti államtitkára szerint nemcsak a Fidesz szavazóbázisa, hanem a lakosság sokkal szélesebb része ért egyet a kormánypártnak a kötelező bevándorlási kvóta ellen indított petíciójával.

Völner Pál ezt pénteken mondta az MTI-nek, miután Esztergomban – országgyűlési választókerületében – ő is aláírta a petíciót.

Az államtitkár, parlamenti képviselő jelezte, a Fidesz aktivistái folyamatosan gyűjtik az aláírásokat, az emberek hozzáállása pedig – mint mondta – pozitív, a lakosság széles része érti a problémát, és kézjegyével is kifejezi, támogatja a kormányzatot, hogy tartson ki az álláspontja mellett.

A politikus emlékeztetett: a Fidesz-KDNP a múlt héten nyújtott be törvényjavaslatot a parlamentnek a kötelező betelepítési kvóta ellen. Az előterjesztés alapján a Ház arra kötelezné a kormányt, hogy forduljon az Európai Unió Bíróságához, és kezdeményezze a letelepítésről szóló EU-s döntés megsemmisítését.

A Fidesz aláírásgyűjtő akciója nyomatékosíthatja, hogy nemcsak a kabinet és az Országgyűlés, hanem a választók széles tömege áll ezen álláspont mögött – mondta Völner Pál.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!