Testvér-települési programok megvalósítására hirdet pályázatot 200 millió forintos keretösszeggel a nemzetpolitikai államtitkárság, a cél: a magyar-magyar kapcsolatok elmélyítése.
kdnp.hu – MTI
Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár keddi budapesti sajtótájékoztatón elmondta: a pályázat célja a meglévő együttműködések kölcsönös fejlesztése a magyarországi önkormányzatok és Kárpát-medencei országok – Szlovákia, Ukrajna, Románia, Szerbia, Horvátország, Szlovénia, Ausztria – önkormányzatai között, valamint a tapasztalatcsere, a tudás és a legjobb gyakorlatok átadása.
Szeretnék továbbá a magyar történelemhez kapcsolódó eseményeket és a nemzeti ünnepekhez kapcsolódó közösen megvalósítandó programokat támogatni, a testvér-településeken működő oktatási és nevelési intézmények együttműködését segíteni. Támogatni kívánják a kulturális örökség ápolását, kulturális, ifjúsági és hagyományőrző tevékenységek megvalósítását, új testvér-települési kapcsolatok kiépítését.
A felhívásra magyarországi települési önkormányzatok jelentkezhetnek, és a pályázatban be kell mutatniuk, hogy mely – legalább egy - határon túli településsel együttműködve kívánják a programot megvalósítani – közölte az államtitkár.
Potápi Árpád János elmondta: olyan önkormányzatok is pályázhatnak, amelyeknek még nincs testvér-települési kapcsolatuk, de létrehoznának ilyet. Elsődleges szempont a magyar-magyar kapcsolatrendszer elmélyítése - jelezte.
Hozzátette: idén új elem, hogy megyei önkormányzatok is nyújthatnak be kérelmet.
A vissza nem térítendő támogatás összege 500 ezer forinttól 2,5 millió forintig terjedhet – ismertette.
Az államtitkár megjegyezte: tavalyelőtt a keretösszeg 100 millió forint, tavaly 150 millió forint volt, amelyet idén további 50 millióval növeltek meg.
A megvalósítási időszak 2017. május 1-től 2018. április 30-ig tart, a benyújtási határidő: március 31. 14 óra.
Kitért arra is, hogy tavaly 440 pályázat érkezett, ebből 40 százalék nyert, azaz 189 önkormányzat kapott támogatást, ezek között külhoni programok is vannak. Így összesen 440-450 határon túli magyar önkormányzat kapcsolódhatott be a programokba.
Idén ez a szám elérheti az ötszáz határon túli önkormányzatot – jelezte.