Forrás: inforadio.hu
Dominique Strauss-Kahn a BBC hírtelevíziójának HardTalk című interjúműsorában azt mondta: összességében 2009 első fele „rossz lesz”, az év második felében már mutatkozhat valamelyes javulás, de tényleges élénkülés csak 2010 elejétől várható, akkor is csak abban az esetben, ha a nagy ipari gazdaságok által elhatározott gazdaságösztönző programokat időben megvalósítják. Hozzátette: nem biztos benne, hogy az eddig eldöntött lépések elégségesek lesznek.
Arra a felvetésre, hogy az IMF, amely eddig megfontolt költségvetési politikához kötötte segítségnyújtását, most az eddigieknél sokkal nagyobb költekezésre ösztönzi a kormányokat, Strauss-Kahn azt mondta: ez attól függ, melyik országról van szó.
Ellenpéldaként Magyarországot hozta fel, mondván: az IMF a magyar kormánytól változatlanul az államháztartási hiány csökkentését kéri, mivel ez az egyetlen módja a belső és külső piaci bizalom helyreállításának. Más országoknak azonban van valamelyes mozgásterük, és ezt ki is kell használniuk, vélte a Nemzetközi Valutaalap vezérigazgatója.
Strauss-Kahn kijelentette: Kelet-Európát különösen súlyosan érinti a válság. Az IMF vezetője szerint ennek a térségnek az országaiban a negatív növekedés „társadalmi problémákat, sőt társadalmi nyugtalanságot okozhat,... mivel a lakosság igen erőteljesen reagál, amit meg is értek”.