Simicskó István: a stabilitásért és békéért küzdünk

Csaknem ötszáz, külföldi misszióba induló magyar katonát búcsúztatott a honvédelmi miniszter hétfőn Tatán, ahol a határoknál szolgálatot teljesítő katonáknak Migrációs Válsághelyzet Kezeléséért Szolgálati Jelet adott át. Simicskó István az iraki és koszovói misszióba induló alakulatok előtt azt mondta: azok a feladatok, amelyeket a katonák végeznek a határoknál vagy a külföldi missziókban, a magyar társadalom, a magyar nemzet biztonságát szolgálják.


Simicskó István honvédelmi miniszter átadja a Migrációs Válsághelyzet Kezeléséért Szolgálati Jelet az Irakba induló katonáknak a tatai Klapka György Lövészdandár laktanyájában 2016. augusztus 1-jén. (MTI Fotó: Bodnár Boglárka)

A honvédelmi miniszter sajátosnak nevezte a biztonságpolitikai helyzetet, mert miközben a hagyományos katonai kihívások is jelen vannak a világban, új veszélyek jelentkeznek: a nemzetközi terrorizmus térhódítása sohasem volt olyan széles körű, mint ma.

Simicskó István hangsúlyozta: a magyarok stabilitást és békét szeretnének „nemzetünk és Európa" számára is. „Ezért küzdünk", ezért vannak magyar katonák szerte a világban, akik a globálisan jelentkező biztonsági kockázatok felszámolásában és határaink védelmében is részt vesznek - emelte ki.

Úgy fogalmazott: ma a katonai hivatás felértékelődött, hiszen konkrét veszély fenyegeti Magyarországot. „Tudjuk és látjuk, hogy a tömeges illegális bevándorlás növeli a terrorfenyegetettségét a civil világunknak, a hátország biztonságát fenyegeti és veszélyezteti" – mondta. Hozzátette: ezzel szemben fel kell lépni a katonáknak, a rendőröknek, a titkosszolgálatoknak és minden békeszerető embernek. Nem szabad engedni, hogy civil emberek, ártatlanok, nők és gyermekek haljanak meg értelmetlen terrorcselekmények okán – jelentette ki.

A tatai laktanyában hétfőn a Nyugat-Balkáni KFOR kontingensbe 354 katonát indítottak útnak. A Magyar Honvédség 1999 óta folyamatosan jelen van Koszovóban, a mostani a tizenötödik váltás. Az iraki misszióban a harmadik váltásban 139 fővel vesznek részt magyar katonák.



A búcsúztatás alkalmával mutatták be a Magyar Honvédség új gyakorló-egyenruháját, mely új szabású, jobb minőségű, modern alapanyagból készült, és nagyobb biztonságot ad veszélyes terepen, mivel infra visszaverő képességgel rendelkezik.

A honvédelmi miniszter azt mondta: az új egyenruha egy folyamat első lépése, mely azt üzeni a honvédség számára, hogy a katonák egyre fontosabbak a társadalomnak. Kiemelte, emberközpontú honvédelem a cél, ennek érdekében az illetményemelés is elindult, emellett kiképzésben és egyéni felszerelésben is a 21. század körülményeit biztosítják a katonák számára.


Huszár Jánost nevezte ki az Összhaderőnemi Parancsnokság parancsnokává a honvédelmi miniszter

Simicskó István honvédelmi miniszter augusztus 1-jei hatállyal Huszár János vezérőrnagyot, az eddigi megbízott vezetőt nevezte ki a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokság parancsnokának.

A hétfői székesfehérvári kinevezési ünnepségen Simicskó István kiemelte: Huszár János egész életét a katonai hivatásnak szentelte.

„A vezérőrnagy végigment a ranglétrán, szinte minden magyar helyőrségben szolgált, a honvédség iránti elkötelezettsége egyértelmű" – fogalmazott a miniszter, hozzátéve: a parancsnoki kinevezését rátermettség alapján döntötte el.

A tárcavezető hangsúlyozta, hogy a jövőben is rátermett vezetők kerülnek majd a különböző parancsnoki beosztásokba.

Simicskó István szerint egy jó katonai vezetőnek az állomány részére egyértelmű feladatokat kell szabnia, de azok végrehajtása csak úgy lesz hatékony, ha értik a katonák, mi a feladatuk. Úgy vélte, a szigorú, hierarchikus rendben működő katonaságnál fontos, hogy emberszámba vegyék a honvédeket, kulcskérdés az ember- és a katonaközpontúság, a megbecsülés, amikor újabb és újabb feladatokat várnak el tőlük.

Megjegyezte, hogy a kormány éppen emiatt döntött a honvédség megújítása mellett, amely a 2016-2026 közötti időszakban komoly minőségi változásokon, technikai fejlesztéseken megy keresztül, nem feledkezve meg az illetmények emeléséről és az egyéni felszerelések javításáról.

A miniszter rámutatott, hogy a Magyar Honvédség komoly erőpróbákkal, növekvő feladatokkal áll szemben, azokat jól oldja meg, amiért köszönet illet minden parancsnokot és katonát. Mint mondta, a civil társadalom részéről pozitív a visszajelzés a magyar katonák munkáját illetően, miközben a nemzetközi megítélésük is jelentősen erősödött a válságövezetekben végzett magas színvonalú munka következtében.

Huszár János beszédében kiemelte: beosztása nem kívánság, hanem megtisztelő szolgálat, amit felelősséggel fog végezni. Mint mondta, közel negyvenéves pályafutása alatt megtanulta, hogy a szervezet vezetése, a tevékenységek támogatása sokkal több, mint egy izgalmas feladat.

Közölte, februárban egy jól működő parancsnokságot vett át, ami a Magyar Honvédség feladatainak döntő többségét képes ellátni. Úgy vélte, a még hatékonyabb működéshez azonban néhány változásra szükség lesz.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!