Csak az alkotó távozott, az alkotás maradt!

Magyarország Bt.-ben eddig Gyurcsány Ferenc volt a beltag, Bajnai Gordon a kültag, - most Bajnai a beltag, Gyurcsány a kültag. A mozdony új, a vágány a régi. Ez nem konstruktív bizalmatlansági indítvány, hanem destruktív bizalmatlansági indítvány, mégpedig azért destruktív bizalmatlansági indítvány, a célja közjogilag az, hogy kikerülje és kijátssza a köztársasági elnököt, politikai célja pedig az, hogy kikerülje és kijátssza a népet.

Minden kétséget kizáróan az év legnagyobb, s az ország sorsát is meghatározó parlamenti döntése volt Gyurcsány Ferenc menesztése, és Bajnai Ferenc megkoronázása. (2009.04.14.) Lendvai Ildikó és 77 szocialista képviselőtársa is úgy vélte, elege van a korábban szinte császárrá avatott pártelnök-miniszterelnökökből (Gyurcsány Ferenc). A tettek mezejére léptek! „A miniszterelnökkel szembeni bizalmatlanság kifejezéséről és az új miniszterelnök megválasztásáról" című indítványukról vitázott és határozott a Tisztelt Ház.

GYURCSÁNY FERENC: - A kormány, amelyet én vezettem, leköszön.

BAJNAI GORDON: - Hölgyeim és Uraim! Senkiben sem akarok csalfa reményt kelteni. A válságkezelő program eddig kevésbé ismert, fájdalommentes intézkedéseinek sora sem lesz cukormáz a keserű pirulán. Magyarországon tovább már nem járható út a költekezés elengedése, vagyis a fogyasztás és a szociális juttatások hitelből történő fedezése. Magyarország ugyanis egyre nehezebben és egyre drágábban kap kölcsönt a befektetőktől, ezért ebbe az irányba nekünk nem vezet út - velem biztosan nem. Én nem vállalok szerepet abban, hogy Magyarország előbb-utóbb uzsorakamatra kényszerüljön kölcsönt felvenni, amit követően aztán több nemzedék munkája csak a kamat kamatának törlesztésére megy el, gyarapodásra abból semmi sem jut.

- A magyar gazdaság már jó néhány éve három problémával néz szembe. Az egyik, hogy többet költünk, mint amennyit megtermelünk, a másik, hogy alacsony a gazdaságunk növekedési képessége, a harmadik, hogy nincsen bizalom sem irántunk, magyarok iránt, sem nekünk magyaroknak egymás iránt. A válságkezelő kormány, amely a politikától, a pártpolitikától tartani fogja a három lépés távolságot, valóban hátsó szándék nélkül teszi a dolgát: védi a magyar munkahelyeket, a forintot és az ország egyensúlyát. Ez a válságkezelő program az egyensúly helyreállítása, a gazdasági növekedés újbóli beindítása és a bizalom visszaszerzésének céljára épül. Ez a válságkezelés legitim programja. Legitimálja a szakma és legitimálja a józan ész. Hiszek abban, hogy e program gyengítése a válságot erősíti, míg e program megalkuvás nélküli végrehajtása az országot erősíti, jobb, biztosabb jövőt kínál.

- Hölgyeim és Uraim! A válságkezelő kormánynak nincs politikai ambíciója, csak szakmai. A válságkezelő kormány leendő vezetőjeként nincs politikai ambícióm, nem vagyok és egy év múlva sem leszek politikai vetélytársa senkinek, de egy év múlva el akarom mondani mindenkinek: elkövettünk mindent, ami Magyarország gyors kilábalását szolgálja. Én nem Lendvai Ildikót, Dávid Ibolyát, Fodor Gábort vagy Orbán Viktort szeretném legyőzni, én csak a válságot; és nem a hatalmat akarom megőrizni, hanem a magyar munkahelyeket. Félreérthetetlenül és félremagyarázhatatlanul fogalmaztam: egy év, egy kormány, egy forint. Egyetlen év és egyetlen kormány, egyetlen feladattal: a válság kezelésével. A világnézeti küzdelmet meghagyom a politikusoknak, a válságnak ugyanis nincs világnézete, ahogy a forintnak sincs pártállása.

LENDVAI ILDIKÓ (MSZP): - Új válságkezelő kormány alakul. Jogos kérdés: hogyan viszonyulnak a szocialisták ehhez a kormányhoz, a szocialisták kormánya-e ez? Nos, a válságnak nincs párttagkönyve, és ami a gyógymódot illeti, normális ember az orvostól sem kéri el a párttagkönyvét - megjegyzem, normális orvos nem is nagyon mutogatja.

SEMJÉN ZSOLT (KDNP):  - Amit itt és most az MSZP-SZDSZ-koalíció művel, az morálisan illegitim, ezért az így megválasztott Bajnai úr is, az ő miniszterelnöksége is illegitim. Nem pusztán azért, mert őt soha senki, semmire nem választotta meg, hanem azért, mert ami itt történik, az nem konstruktív bizalmatlansági indítvány, hanem destruktív bizalmatlansági indítvány. Mégpedig azért destruktív bizalmatlansági indítvány, mert a célja közjogilag az, hogy kikerülje és kijátssza a köztársasági elnököt, politikai célja pedig az, hogy kikerülje és kijátssza a népet. Tehát erkölcsi értelemben ez a joggal való visszaélés. Ráadásul Bajnai Gordon úr személyében alkalmatlan és méltatlan. Alkalmatlan, mert miniszterként ő az egyik felelőse a mostani csődnek és a mindent elborító korrupciónak. És méltatlan, mert saját frakciótársa tanúsága szerint is emberéletekért és nyomorba döntött családok százaiért felelős, (Hajdú-Bét!) Ezért ezt az embert Magyarország miniszterelnöki székébe ültetni egyszerűen provokáció az erkölcsi rend ellen!

- Tisztelt Ház! A pénzügyi és szociális összeomlást új választásokkal lehet elkerülni. Ezzel a mai színjátékkal csak időt veszít az ország, csak súlyosbodik az amúgy is súlyos helyzet, amiért az MSZP-SZDSZ-koalíció a felelős. A Kereszténydemokrata Néppárt nem tárgyal Bajnai úrral, egyrészt azért nem, mert a nép kijátszására épülő paktumkormány eleve illegitim. Másrészt azért nem, mert a válságból, amibe a Gyurcsány-Kóka-Bajnai-kormány döntötte az országot, csak erős parlamenttel, mögötte pedig erős társadalmi támogatottsággal lehet az országot kivezetni, amihez új politika kell, amihez új parlament kell, amihez új választás kell!

NAVRACSICS TIBOR (Fidesz): - Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Tisztelt Képviselőtársaim! (Egy hang az MSZP padsoraiból: Térdre, csuhások!) Egyes hírek szerint néhány liba leküzdötte a kordonokat, és itt vannak a Kossuth téren, illetve egy konstruktív bizalmatlansági indítvány pedig a napirenden. Azt hiszem, hogy ez önmagában tökéletesen szimbolizálja, hogy mi az a két tényező, mi az a két dolog, amitől ma Magyarország kormánya és kormányzó pártja fél: a választópolgároktól és a választásoktól. Ma olyan helyzetben vagyunk, hogy a magyar kormány és a magyar kormány mögött álló Magyar Szocialista Párt és a Szabad Demokraták Szövetsége nem mer a választópolgárok elé állni: elkövet mindent, minden hatalomtechnikai manővert, hogy valahogyan meghosszabbítsák uralmuk idejét.

- Bajnai Gordon úr azt mondta, hogy ez szakértői kormány. (Bajnai Gordonra tekint.) Kíváncsi lennék, hogy kire gondolt? Bajnai Gordon úr azt mondta: nincs politikai ambíciója. Kiváló! De akkor miért van itt? Ha nincsen politikai ambíciója, akkor miért töltött el három évet a Gyurcsány-kormányban? Miért volt gazdasági miniszter a Gyurcsány-kormányban, ráadásul egy olyan időszakban, amikor tudjuk, hogy a gazdaságnak évről évre rosszabbul ment? Akkor miért volt részese egy olyan kormányzati politikának, amely mára megbukott, amely egyértelműen megbukott? Miért mondja azt, hogy nincs politikai ambíciója, és hogy nincs köze ehhez az időszakhoz, amikor tevékenyen részt vett abban, hogy ma egy sikertelen kormányzati politika eredményeként válságban van Magyarország? Válságban! Ez a válság nem fog megoldódni azzal, hogy ön újraosztja a pozíciókat. Arra emlékeztet, amikor egy betéti társaságban a beltag és a kültag helyet cserél. Magyarország Bt.-ben eddig Gyurcsány Ferenc volt a beltag, Bajnai Gordon a kültag. Most pedig úgy tűnik, hogy Bajnai Gordon lesz a beltag, Gyurcsány Ferenc a kültag. Ez a helycsere az égvilágon semmilyen válságot nem fog megoldani.

- Itt vagyunk egy ciklus vége felé. Teljes csőd az a hét év, amit önök eddig az országgal tettek. Az emberek elkeseredettek, mert azt érzik, hogy mindazok az erőfeszítések, amelyek 1989-90 óta valamennyire kihúzták Magyarországot a bajból, Közép-Európa egyik legdinamikusabban fejlődő, legstabilabb országává tették, mára mindezek a remények szertefoszlottak. Ön most azt mondja, hogy még egy kicsit jobban meg kell szorítani, még egy kicsit kevesebbet kell fogyasztani, még egy kicsit rosszabbul kell élni.

- Mezt cseréltek, sminket cseréltek, egy kicsit felfrissítették a púdert, és ugyanaz a játék megy tovább. Húsz évvel a demokratikus átmenet után méltatlan a Magyar Országgyűléshez, hogy egy saját pártja által benyújtott konstruktív bizalmatlansági indítvánnyal buktassanak meg egy hivatalban lévő miniszterelnököt úgy, hogy az újonnan hivatalba lépő miniszterelnök nem ígéri meg az első beszédében, hogy új választásokat ír ki, hogy megszerezze a választópolgárok bizalmát. Ez csak haladék, ez csak egy agónia meghosszabbítása.

MESTERHÁZY ATTILA (MSZP): - Navracsics és Semjén úr csak a hatalomról beszélt, és személyeskedett, egy szót sem ejtett arról, hogy milyen problémák állnak az ország előtt, és mik a lehetséges megoldások. De hogy pontosítsak, talán egy dolgot mégiscsak mondtak: azt mondták, hogy a megoldás az előrehozott választás. El is kezdtem rajta gondolkodni, hogy ez az előrehozott választás valami fantasztikus csodaszer lehet, hiszen ha tényleg megtörténnének az előrehozott választások, akkor egészen biztosan szárnyalásnak indulna a tőzsde, megállna a gazdasági világválság nemcsak Magyarországon, hanem az egész világon, a forint pedig hihetetlen módon erősödne. Azt gondolom, ezzel szemben, tisztelt Navracsics úr, tisztelt Fidesz-frakció, válság van Magyarországon, gazdasági világválság, éppen ezért a nemzet érdeke a határozott, azonnali és hatékony cselekvés.

- Mi egy hármas célt tűztünk ki magunk elé az elmúlt időszakban: legyen új miniszterelnök-jelölt, legyen egy határozott válságkezelő program, és legyen ehhez szélesebb parlamenti támogatás. Ma ezt a folyamatot tudjuk lezárni szavazásunkkal, és ez mindenféleképpen politikai eredmény, azon pártok politikai eredménye és sikere, akik e mögött a kormány mögött állnak. Mi, MSZP-frakció vállaljuk ennek a feladatnak a terhét, mert szeretjük a hazánkat. Kétszáz hazafi ül itt körülöttem, mögöttem (Közbeszólások a Fidesz soraiból: Jaj!), akik kellően bátrak ahhoz, hogy tegyenek a nemzetért, és ne csak a népszerűségi mutatókat figyeljék.

- Navracsics Tibor félelemről beszélt, hogy nem merünk a választók szemébe nézni. Mindeközben azt mondhatom: valódi bátorság és nem félelem az, amikor egy képviselő - sokunkra igaz ez - parlamenti képviselői helyét is kockáztatja csak azért, hogy segíthessen az országán. Mi ez, ha nem hazafiság, és mi ez, ha nem a választók tisztelete? Annál kényelmesebb dolga talán nem lehetett volna az MSZP-nek, ha bedobja a gyeplőt, és azt mondja, legyen előrehozott választás, és a zsűriből nézve figyeljük azt, ahogy a Fidesz-kormány adott esetben küzd a válság megoldásával.

- Azt szeretném a képviselőtársaim figyelmébe is ajánlani, hogy a sors vagy a Jóisten - attól függ, hogy ki miben hisz - ismét ránk rótta ezt a nehéz terhet, mint 1995-ben. Éppen ezért arra fogom biztatni az MSZP-s képviselőtársaimat, hogy álljanak e mögé a program mögé, és merjünk kormánypártiak lenni.

FODOR GÁBOR (SZDSZ): - Mi, liberálisok kezdettől fogva azt mondtuk, akkor tudunk odaállni egy válságkezelő kormány mögé, ha három feltételnek megfelel. Az első volt: legyen olyan miniszterelnök-jelölt, aki a hazai gazdaságban és a nemzetközi gazdasági környezetben bizalmat ébreszt, képes a nemzetközi és a hazai gazdasági közeggel is elhitetni azt, hogy valóban válságot akar kezelni, és érdemes befektetni az országba, ha úgy tetszik, érdemes a bizalmat megadni a magyar gazdaságnak. A második feltételünk az volt, hogy a kormányban, kulcspozíciókban legyen változás, olyanok érkezzenek a kormányba, akik kívülről jönnek, akik szakértőnek tekinthetők. A harmadik feltételünk az volt, hogy a program, a kormány programja reformprogram legyen, a változásokon alapuljon. Ezek a feltételeink teljesültek, ezért is tudunk odaállni a kormány mellé, ezért is tudjuk támogatni a válságkezelő kormányt.

- Mindig vannak természetesen, akik délibábokat kergetnek, akik azt gondolják, hogy áldozatvállalás nélkül meg lehet spórolni fontos döntéseket. De az emberek többsége józan, pontosan tudják, hogy néhány fontos döntést, függetlenül attól, hogy milyen pártok állnak mögé egy kormánynak, meg kell hozni. Mi ezt a döntést hajlandóak vagyunk meghozni, oda tudunk állni egy válságkezelő program mögé, mert meggyőződésünk: ma ez szolgálja legjobban Magyarország érdekeit.

HARRACH PÉTER (KDNP): - A kormány támogatói búcsút intenek az egyik miniszterelnöknek. De ha a búcsú közben könny szökne a szemükbe, ne aggódjanak: csak az alkotó távozik, az alkotás marad!

- Látjuk - s azért ez nem elhanyagolható szempont - hogy jól áll rajta az öltöny, jól köti meg a nyakkendőjét, és valljuk be, egy cserkészfiú ábrázatát hordja. Tudjuk, hogy a Gyurcsány-kormány minisztere volt. És bizony nem lehet letagadni azt sem - kint azok a szegény jószágok is ezt gágogják - hogy része volt annak a cégnek a sorsában, amely sok-sok ember életét befolyásolta. Ez a fajta magatartás azt mutatja, hogy az emberek sorsa iránti érzékenység és felelősség nem erős oldala. Úgy tűnik, hogy a mozdony új, de a vágány a régi, hiszen ugyanazok vállára kívánja rakni a terhet, akiknek a vállán már úgyis sok van. A rövid távú célok érdekében az egyének és a társadalom hosszú távú érdekeit áldozza fel.

- A legfontosabb, amit ma kimondhatunk: az új választások fogják megoldani Magyarország helyzetét!

HERÉNYI KÁROLY (független): - A Magyar Demokrata Fórum elnöksége azt javasolja képviselőinek, hogy ennél a szavazásnál, amikor egy szavazással leváltjuk a miniszterelnököt, és új miniszterelnököt választ az Országgyűlés többsége, a Magyar Demokrata Fórum képviselői tartózkodjanak. Tartózkodjanak azért, mert szokásunk szerint ez idáig is részt vettünk minden vitában, és részt vettünk minden szavazáson. Nem akarunk nemmel szavazni, mert ez azt jelentené, hogy a jelenlegi kormányt és Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt kívánjuk hivatalában tartani; ez az ő és a mi szándékunkkal is ellenkezik. És nem akarunk igennel szavazni, mert nem egyezik elképzelésünk és programunk azzal a programsorral és azokkal az elképzelésekkel, amelyeket Bajnai Gordon vázolt.

Bajnai Gordon

2009.04.14.

 

Miniszterelnök

2008.05.15

2009.04.14.

Nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter

2007.07.01

2008.05.15.

Önkormányzati és területfejlesztési miniszter

2006.07.01

2007.06. 30.

Nemzeti Fejlesztési Ügynökség vezetője, fejlesztéspolitikai kormánybiztos

2006-2006

Budapest Airport Zrt., elnök

2000-2005

Wallis Rt., vezérigazgató

1995-2000

CA-IB Értékpapír Rt., ügyvezető igazgató, vezérigazgató-helyettes

1993-1994

EUROCORP Nemzetközi Pénzügyi Rt., tanácsadó

1993-1993

EBRD (London), szakmai gyakorlat

1991-1993

Creditum pénzügyi tanácsadó cég, munkatárs  

Gazdasági testületi tagság

2006-2006

Corvinus Egyetem Gazdasági Tanácsa, tag

2003-2006.

ZWACK Rt. FB-tag

2006-2006

Wallis Zrt., igazgatóság alelnöke

2000-2006

Wallis Rt., igazgatósági tag

2003-2005

Rába Rt.., igazgatósági tag

2001-2004

Graboplast Rt., igazgatósági tag

1998-1999

Danubius Rádió igazgatósági tagja

2009-es vagyonnyilatkozata szerint 2 budapesti villa, (287 illetve 380 négyzetméter) egy tihanyi ingatlan, (üdülő, 1710 négyzetméter), egy etyeki telek (1362 négyzetméter), egy nemesnádudvari présház borospincével (189 négyzetméter) és egy BMW típusú személygépkocsi tulajdonosa. Értékpapírban (részvény, kötvény, részjegy, biztosítás) elhelyezett megtakarítás: 139.998.223 Ft. Pénzintézeti számlán, forintban: 29.400.047, devizában (forintértéken): 42.257.628.

Bartha Szabó József

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!