kdnp.hu<br />Forrás: MTI<br />
A Gyurcsány-Bajnai korszak elveszi a jövőt a fiataloktól – jelentette ki Szijjártó Péter, a Fidesz elnöki stábjának vezetője Veszprémben, a Fidelitas kibővített elnökségi ülését követő sajtótájékoztatón. A fiataloknak elemi érdekük, hogy visszakapják a jövőt, ehhez viszont alapvető politikai váltásra és változásra van szükség – tette hozzá az ellenzéki politikus. Mint mondta: a fiatalok érdeke az, hogy olyan kormánya legyen az országnak, amely nem a megszorításokra, hanem a növekedésre összpontosít.
Szijjártó Péter szerint a kormány által előterjesztett jövő évi költségvetés és a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) kötött hitelszerződés „az utolsó tíz- és húszezer forintokat sajtolja ki az emberekből”. Mint mondta: a Gyurcsány-Bajnai korszak politikája nem csak rövid, de hosszú távon is komoly veszélyeket jelent az országnak, különösen a fiatalokat érintően.
A politikus szerint a kormány megszorításai hosszú távon veszik el a növekedés lehetőségét az országtól; a megszorítások ugyanis a fogyasztás visszaeséséhez vezetnek, ez a vállalkozások nehéz helyzetbe jutását váltja ki, ami által dolgozók kerülnek az utcára.
Márpedig a fogyasztás visszafogása és a munkanélküliség emelkedése sosem vezet gazdasági növekedéshez – hangsúlyozta Szijjártó Péter. Utalt arra is, hogy újabb iskolák bezárása várható, ha az önkormányzatoknak és az oktatásnak jutó költségvetési összeg csökkentése átmegy a parlamenten. A gyermekek iskolatejjel való ellátására is már csak fele akkora összeg szerepel a költségvetésben, mint a múlt évben – jegyezte meg.
Mihalovics Péter, a Fidelitas programalkotásért felelős alelnöke a sajtótájékoztatón bejelentette, hogy elkészült az Új Nemzedék Program című vitairatuk. Mint mondta: olyan Magyarország él elképzeléseikben, ahol minden fiatal biztonságban érezheti magát, mert a tudásával munkát kap, azzal pedig otthont teremthet magának. A Fidelitas alelnöke hivatkozott a kormány által megrendelt Ifjúság 2008. elnevezésű kutatásra, amely szerint a fiatalok közel 80 százaléka nem érzi magát jó helyzetben Magyarországon, nem látja a biztonságos jövőjét. Idézte azt is, hogy a tanulmányaikat végző fiataloknak pedig az 51 százaléka ítéli a munkaerő-piaci esélyeit kedvezőtlennek.