kdnp.hu
Forrás: MTI
Ma Magyarország Európa és a világ viharos tengerén egy biztos és stabil sziget, olyan hely, ahol az állam folyamatosan képes teljesíteni az emberek iránti kötelességét: hogy minden erejével megvédje polgárait – jelentette ki Szájer József (Fidesz-KDNP) EP-képviselő az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark Szent István-napi ünnepségén szombaton.
A szónok kiemelte: Magyarország öt éve elfogadott alaptörvénye nem pusztán méltó szövegű, a magyar emberek közös hitvallásaként megfogalmazott dokumentum, hanem az állam, a nemzet mindennapi működésének alapjául szolgáló biztos szabályrendszer.
„Méltó folytatása a Szent István-i egységes állameszmének és ezeréves történelmi alkotmányunknak" – fogalmazott Szájer József, aki szerint az alaptörvény elfogadása volt annak az országépítő munkának az első lépése, amelynek eredményei ma már egyre többek számára láthatók és érezhetők. Emlékeztetett: szemünk láttára telt meg tartalommal az alkotmány új eszméje, amely szerint az államnak mindig a polgárokat kell szolgálnia. Eközben sok olyan külföldi politikus is „köszörülte a nyelvét" alaptörvényünkön, akinek országa ma „feltett, ha nem kitárt kézzel" figyeli az őket elözönlő emberáradatot, ahol nem ritkán törvényen kívüli, önálló joghatóságú "zárványok" működnek – mondta Szájer József.
Rámutatott: napjainkban ezek a politikusok akarják másoknak és a magyaroknak is megmondani, kivel éljenek együtt, kiket engedjenek be az országukba.
Hangsúlyozta: alaptörvénynek és az erős magyar államnak hála, a bennünket kritizálókéval szemben az állam működőképes, és ha nem is hibák, tévedések nélkül, de ellátja minden feladatát, így jogi és gyakorlati értelemben is garantálja a magyarok biztonságát és tisztességes gyarapodását. A kormány az október 2-ai népszavazással ahhoz kér segítséget, hogy a jövőben is képes legyen erre – húzta alá a képviselő, hozzátéve: ahhoz az európai léptékű küzdelemhez kérnek támogatást, amely a nemzetek alapvető önrendelkezési jogának védelmében folyik.
Brüsszelből nézve különösen jól látszik, hogy az európai vezető politikusok egy jelentős része mennyire nem akar hallgatni az emberekre. Ezért kell minél hangosabban, világosabban és határozottabban szólni, nehogy félreértsék, félremagyarázzák – mondta a politikus.