Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja alkalmából Budapesten elmondta, szinte minden családot megcsonkított a kommunista diktatúra, ezért méltó és igazságos, hogy mindig megemlékezzünk az áldozatokról.
Az államtitkár ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy a kommunizmus nem vész el csak átalakul.
Rámutatott, hogy „a 20 századi kommunista szólamokat most már szivárványos hangszereken szólaltatják meg”, de ugyanúgy véleménydiktatúrára törnek. Ugyanazok az értékek kerülnek a támadások kereszttüzébe ma a szivárványos ideológiák nevében, mint egykor a kommunista ideológiák nevében. Példaként említette, hogy
nem kímélik sem a vallást, sem a családot, sem a nemzetet, sem a hagyományokat, sőt még magukat a biológiai törvényszerűségeket sem.
Rétvári Bence előadásában kitért az 1914 június és július közötti, az első világháborút megelőző időszakra, amelyben eldönthették, hogy a háborút választják vagy a békét.
Emlékeztett, hogy 1914 júniusában gyilkolták meg az Osztrák-Magyar Monarchia trónörökösét, majd júliusban üzent hadat a monarchia Szerbiának.
Kijelentette,
minden történelmi helyzetben, így a háború előszobájában is csak egy helyes álláspont van és ez a háborúnak az elkerülése.
Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója elmondta: 23 éve minden február 25-én megemlékezünk a kommunista diktatúra áldozatairól, „azért hajtunk fejet előttük, mert sokkal tartozunk nekik."
Az ő bátorságuk, áldozatuk, tartásuk, erkölcsösségük, kiállásuk az igazság és az emberi méltóság mellett mentette meg a lelkünket, ők alapozták meg azt a szabad Magyarországot, amelyben ma élünk
– fogalmazott a múzeum főigazgatója.
Az ünnepség végén a résztvevők a Terror Háza Múzeum épülete előtt gyertyákat, mécseseket gyújtottak.