A nőnap gondolata még egy teljesen más szemléletű világban fogalmazódott meg, a nőkről való megemlékezésnek és köszöntésnek azonban minden korban helye és ideje van.
Az életmód és kulturális szokások változásával a nők társadalomban betöltött szerepe is megváltozott, olyan területeken is érvényesülhetnek, amelyeken korábban háttérbe szorultak vagy lehetőséget sem kaptak. Ma egyenrangú félként a nők is megválaszthatják, hogy miben szeretnének kiteljesedni, miben tudják megvalósítani önmagukat.
Fontos, hogy a kölcsönösség és egyenlőség nevében mindenki megkapja a képességeit, tehetségét megillető feladatokat, az ezzel járó tisztességes bért és elismerést.
A kormányzat az utóbbi években különösen sokat tesz azért, hogy a nőknek ne kelljen választani a munka, a hivatás és a gyerekvállalás között. Ezt a célt szolgálja például a diplomás gyed, a bölcsődei férőhelyek bővítése, vagy ide sorolhatjuk a gyermekek után járó szabadnapokat is, amelyeket mindkét szülő igénybe vehet, de a nők iránti nagyrabecsülés kifejeződése a korkedvezményes, 40 év munkaviszony utáni nyugdíjba vonulás intézménye is.
Elfogadhatatlannak tartjuk ugyanakkor, hogy a nőkről lealacsonyító, becsmérlő módon beszéljen bárki, különösen ne tegye ezt a baloldal miniszterelnök jelöltje! A teremtésben Isten képmására, férfinak és nőnek,
egymás társainak lettünk megalkotva, ezért kötelességünk is minden tiszteletet megadnunk egymásnak.
Szeretettel köszöntjük tehát ezen a napon a nőket, kívánjuk, hogy az élet minden területén sikereket érjenek el és gazdagítsák a világot azokkal a sajátos megérzésekkel, érzelmekkel, amelyekre csak ők képesek.
Dr. Simicskó István
a KDNP frakcióvezetője