Egy gyökereit megtagadó Európa nem tud segíteni az üldözött keresztényeknek

Az elmúlt időszakban a közel-keleti térségben élő keresztények többször is felhívást intéztek a világ felé, hogy segítsenek rajtuk, de ez mintha „nem törné át az európai falakat". Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában úgy vélte, hogy kevés szó esik a keresztényüldözésekről, és a szolidaritás megnyilvánulásai sem láthatók.



Tapasztalható, hogy az iszlám kultúrkörhöz tartozók egymás iránti szolidaritása hogyan nyilvánul meg – jelentette ki Harrach Péter a Kossuth Rádióban, hozzátéve, természetesen nem arra gondol, hogy a keresztényeknek is durva, kemény eszközökkel kellene fellépniük, de az Európai Uniónak nagyon sok eszköze van, hogy segítsen, csak ki kellene ezeket használni.

A katonai segítség az egyik, bár nem erre kell helyezni a hangsúlyt – vélekedett. A gazdasági és humanitárius segítségre az Unióban megvannak a források. Bizonyos humanitárius akciók ugyan vannak, de azokat nem Brüsszel finanszírozza, hanem közadakozásból történnek, mondta el a kereszténydemokrata politikus.

Harrach Péter beszélt arról is, hogy a Közel-Kelet néhány országában és az Egyiptomban immár kétezer éve élő keresztény közösségek olyan veszélybe kerültek, hogy már a létezésük is bizonytalanná vált. Szíriában például van olyan közösség, amelyben 1,5 millióról 200 ezerre csökkent a lélekszám. Hiába kérnek segítséget, mert amikor valaki Nyugat-Európában felveti ezt a kérdést, akkor durván néznek rá és válaszolnak, és legjobb esetben is csak annyit mondanak, hogy „nem teszünk különbséget vallások között" – fogalmazott.

A felelősség koncentrikus körökben merül fel: elsősorban a saját családunkért vagyunk felelősek, aztán azért a közösségért, amelyben élünk, a legszélső körben pedig ott van minden ember, magyarázta a KDNP-s politikus.

Kulturális értelemben Európában mindenki keresztény, hiszen annak gyökereiből táplálkozik még akkor is, ha nem vallja magát kereszténynek. Ezt nem akarják megérteni azok, akik ma liberálisnak nevezik magukat, fejtette ki véleményét Harrach Péter, hozzátéve, hogy ennek a liberalizmusnak semmi köze a klasszikus liberalizmushoz.

Ez egy identitását vesztett, sajátos, normák által nem szabályozott életforma megideologizálása, s ilyen értelemben egy gyökereit megtagadó Európa nem tud védelmet adni a kontinensen kívül élő, segítségre szoruló keresztény közösségeknek.

Európa kereszténységére az elkereszténytelenedett, sőt a kereszténységgel szembefordult európaiak hasonlóan nagy veszélyt jelentenek, mint az iszlám tömegek, fogalmazott a kereszténydemokrata politikus.

Az interjú ide kattintva hallgatható meg.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!