Összes vállalás: 163 kereszt
Bács-Kiskun megye: 5 kereszt
Baranya megye: 12 kereszt
Békés megye: 2 kereszt
Borsod-Abaúj-Zemplén megye: 46 kereszt
Csongrád-Csanád megye: 3 kereszt
Fejér megye: 5 kereszt
Győr-Moson-Sopron megye: 3 kereszt
Heves megye: 4 kereszt
Komárom-Esztergom megye: 5 kereszt
Nógrád megye: 9 kereszt
Pest megye: 4 kereszt
Somogy megye: 51 kereszt
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye: 5 kereszt
Tolna megye: 4 kereszt
Vas megye: 1 kereszt
Veszprém megye: 1 kereszt
Zala megye: 2 kereszt
Budapest: 1 kereszt

Kereszténydemokrata honfitársaink
eddig 163 kereszt megóvását vállalták.
Csatlakozzon Ön is, és fogadjon örökbe egy keresztet! 

Szent Csend - A pannonhalmi zarándokház és erdei kápolna nyerte a média építészeti díját

A megépített házak közötti versenyben a Czigány Tamás-Papp Róbert-Cseh András építészcsapat pannonhalmi Szent Csend - zarándokháza és erdei kápolnája nyerte a média 2011-es építészeti díját. A győztes terv Koncz Zoltán munkája, egy „kortárs civil kolostorként” elképzelt drogrehabilitációs központ lett. A közönség a pécsi Kodály Központot jutalmazta.

kdnp.hu
Forrás: MTI, Epiteszforum.hu

A média építészeti díjait hétfőn késő este adták át Budapesten, a Trafóban. Az epiteszforum.hu portál által 2005-ben alapított elismerésre az idén 78 épületet és 59 tervet neveztek. Ebből a szakmai előzsűri (Beleznay Éva, Mátrai Péter, valamint a lengyel Kazimierz Kwasek, a cseh Jan Kratochvil és a román Arpad Zachi építészek) 7 épületet és hat tervet engedett a hétfői döntőbe, ahol újságírók pontozásai alapján alakult ki a végeredmény.

Közben az internetes szavazatok alapján a második fordulóban 10 épületre és 10 tervre szavazhatott a közönség. Mint az kiderült, a közönség a megépített házak közül a kiváló akusztikával rendelkező új pécsi hangversenytermet, a Kodály Központot tartotta a legjobbnak (tervezői: Fialovszky Tamás, Hőnich Richárd, Keller Ferenc és Sólyom Benedek), míg a tervek kategóriájában Stein Júlia és Tátrai Ádám közös diplomamunkája, egy borzavári faluépítés nyerte el leginkább az internetes szavazók tetszését.

A Trafóban bemutatott prezentációk után a zsűri a pontozás során a legjobb tervnek Koncz Zoltán munkáját ítélte, mely egy „kortárs civil kolostorként” megálmodott drogrehabilitációs központ lenne Jándon. Az épületegyüttes tervei a Leo Amici Alapítvány felkérésére születtek. A második helyen Mónus Noémi a budapesti Déli pályaudvart átalakító diplomaterve végzett, a harmadikon pedig két pályázat osztozott: a veszprémi állatkert botsáskát formáló új fogadóépülete (Kovács Zsolt György, Kovács Dávid György és Beránková Jana munkája), illetve egy uszkai mintagazdaság (Mészáros Zsuzsanna terve).

A megépült házak közül magasan a pannonhalmi zarándokház és erdei kápolna kapta a legtöbb pontot. Az imádságra tökéletesen alkalmas, nyugalmat, szeretetet, békét sugárzó fa épületegyüttest Czigány Tamás, Papp Róbert és Cseh András álmodta meg. A második helyre a Kodály Központ került, a harmadikon pedig a budapesti, Március 15. téri felújított és átépített piarista központ végzett (építészek: Golda János, Kovács Zoltán és Mészáros Erzsébet).

A média építészeti díjainak átadása előtt a Trafóban a hetvenedik születésnapját ünneplő Vonnák János Ybl-díjas építészt köszöntötték. Kajdóczi Jenő építész köszöntőjében elmondta, Vonnák János pályája példának állítható a mai fiatalok elé. Hiteles építész, aki mindig az egyszerűségre és a minőségre törekedett, kerülte az öncélú megoldásokat. A népi építészetet vette alapul és értékelte újra.

A Trafóban egy különdíjat is átadtak. Az ingatlanfejlesztők kerekasztalának elismerését a Mikropakk salgótarjáni műanyagfeldolgozó üzemépülete kapta, melyet Pethő László tervezett.