„A gyermekeink jövője a tét, ezért ebben a kérdésben nem engedhetünk” – hangsúlyozta bejelentésében a miniszterelnök, számol be róla a Mandiner.
„Brüssszel az elmúlt hetekben egyértelműen megtámadta Magyarországot a gyermekvédelmi törvény miatt” – kezdte szerdai rendkívüli bejelentését Orbán Viktor miniszterelnök. A kormányfő emlékeztetett:
a magyar törvények nem engedik a szexuális propagandát az óvodákban, az iskolákban, a televíziókban és a reklámokban”.
„A gyermekeink jövője a tét”
Mint fogalmazott: „Brüsszel most az oktatási törvény és a gyermekvédelmi szabályok módosítását követeli.” „Sérelmezi, hogy nálunk nem lehetséges az, ami Nyugat-Európában már állandósult” – tette hozzá. Leszögezte:
Nyugat-Európában „az LMBTQ-aktivisták bejárnak az óvodákba és az iskolákba, ők végzik a szexuális felvilágosítást.”
Orbán Viktor közölte: „nálunk is ezt akarják, ezért a brüsszeli bürokraták fenyegetőznek, kötelezettségszegési eljárásokat indítanak, vagyis visszaélnek a hatalmukkal.” „A gyermekeink jövője a tét, ezért ebben a kérdésben nem engedhetünk” – hangsúlyozta a miniszterelnök
„Csak a közös népakarat tudja megvédeni Magyarországot”
Aláhúzta: „amikor a hazánkra nehezedő nyomás ilyen erős, akkor csak a közös népakarat tudja megvédeni Magyarországot”. A kormányfő bejelentette, a fentiekből kifolyólag
a kormány úgy döntött, népszavazást kezdeményez öt kérdésben.”
A következő kérdésekben kezdeményez népszavazást a kormány:
- Támogatja-e ön, hogy kiskorú gyermekeknek a köznevelésben szexuális irányultságokat bemutató foglalkozást tartsanak?
- Támogatja-e ön, hogy kiskorú gyermek számára nem átalakító kezeléseket népszerűsítsenek?
- Támogatja-e ön, hogy kiskorú gyermekek számára is elérhetőek legyenek nemátalakító kezelések?
- Támogatja-e ön, hogy kiskorú gyermekeknek fejlődésüket befolyásoló szexuális tartalmakat korlátozás nélkül mutassanak be?
- Támogatja-e ön, hogy kiskorú gyermekeknek a nem megváltoztatását bemutató médiatartalmakat jelenítsenek meg?
– sorolta fel a népszavazás öt kérdését a miniszterelnök.
Orbán Viktor hozzátette: „azt kérem Önöktől, hogy közösen mondjunk nemet ezekre a kérdésekre, ahogy öt évvel ezelőtt is nemet mondtunk, amikor Brüsszel a bevándorlókat akarta rákényszeríteni Magyarországra.”
Mint fogalamzott: „akkor egy népszavazás és a közös népakarat megállította Brüsszelt. Egyszer már sikerült, és együtt újra sikerülni fog” – zárta szavait a kormányfő.