Tavaly október végén lett volna Moszkvában a Billy Gaham Világevangélizációs Társaság és az Orosz Ortodox Egyház közös szervezésében az a világtalálkozó, amelynek egyetlen témája az üldözött keresztyénekért mondott ima lett volna. A világimatalálkozót tavaly koraősszel lemondták. Ami Moszkvában elmaradt, azt most Washingtonban tartják meg. A történelemben eddig példátlan méretű keresztyénüldözés 215 millió hívőt érint közvetlenül, ami a fizikai erőszaktól a törvényi megköülönböztetésen át egészen a bebörtönzésig, sőt a kivégzésig, agyonverésig terjed módszereit illetően. Nem véletlenül beszélt az ünnepi megnyitón Franklin Graham, a világtalálkozó főszervezője keresztyén genocídiumról. A World Summit in Defense of Persecuted Christians-t az USA fővárosában tartják három napon át, ami ugyan rövid időre, de mégis a világ imafővárosává teszi Washingtont. Az ünnepélyes megnyitót május 10-én este tartották. (Forrás:https://billygraham.org)
Internetes tudósító: Dr. Békefy Lajos, a KDNP Protestáns Műhely külügyi titkára (2017.05.10. - gratisnews)
Ami elég, az elég - Keresztyén genocídium
“Igazából senki sem tudja hajszálpontosan megmondani, hány keresztyént öltek meg vagy vetettek börtönbe hite miatt” - fogalmazozott a szerda esti ünnepi megnyitón Franklin Graham, a világtalálkozó szervezője. „De nem tévedünk nagyot, amikor ezt mondjuk: százezer fölött van a számuk évente”. Ez pedig már keresztyén népírtást jelent, genocídiumot. A washingtoni világtalálkozóra több, mint 130 országból érkeztek keresztyének a legkülönfélébb felekezetből, köztük számosan olyanok is, akik valamilyen formáját már elszenvedték az üldözésnek. Minden üldözött iránti szolidaritásunkat kívánjuk ezzel a találkozóval is kifejezni. A modern technika, a szociális média segít abban, hogy az esetek jó részét időben megtudhassuk, illetve dokumentálni lehessen - tette hozzá Franklin Graham. És amit látunk, annak alapján sokakban megfogalmazódik ez a mondat: „Ami elég, az elég”. A keresztyének üldözése mindig minden formában bűn - hangzott a kemény mondat.
És mi mit tudunk tenni? Minden tett kezdete az ima és a nyilvánosság hiteles tájékoztatása
Mindenkiben felmerül természetszerűleg a kérdés: És mi mit tudunk tenni? „A legnagyobb és legütősebb tett, amit mindenek előtt, felett és után keresztyénként tehetünk: az ima. Folyamatosan vagy szüntelenül imádkoznunk kell, hogy akik az üldözések áldozatai, céltáblái, érezzék: soha nincsenek egyedül, magukra hagyva” - fogalmazott nagyon szenvedélyesen Franklin Graham. „Azért kell imádkoznunk, hogy védelemhez jussanak, és az üldözések nyomására ne adják fel hitüket.” A világtalálkozó másik célja az, hogy a keresztyének közötti kapcsolatokat építsék, egymástól tanulhassanak, és egymás hite által épüljenek. Az, hogy Amerika politikai fővárosában tartják a világimatalálkozót, fontos és kiváltképpen való alkalom arra, hogy a reflektorfényt még nagyobb erővel, s remélhetőleg hatékonyabban irányíthassák rá az üldözés konkrét eseteire, helyeire, körülményeire. A konferencia csütörtöki napján Barry Black, az USA Szenátusának lelkésze nyitja meg az ülést imádsággal, majd az USA alelnöke, Mike Pence mond köszöntő beszédet.
Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg...
Franklin Graham rámutatott erre is: az üldözőknek az a céljuk, hogy a keresztyének hitét megtörjék vagy elnyomják, illetve marginalizálják, elnémítsák a hangjukat. Az ilyen világtalálkozók mindkettőt felerősítik: a hitet és a hangot is, a hangtalanokét is. János evangéliuma 15. fejezetének jézusi kijelentésére emlékeztetett: „Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket” (Jn 15,18). A nagyjelentőségű világtalálkozón részt vesz Tyihon metropolita Őboldogsága is, az Orosz Ortodox Patriarkátus Amerikai és Kanadai Érsekségének lelki vezetője. Az alkalom időzítésével kapcsolatban rámutatott: A húsvét és pünkösd közötti időben jött létre a világtalálkozó, s a feltámadás eseménye reménységet táplál mind az üldözöttekben, mind a velük szolidáritást vállalókban.
„A keresztyének leghatalmasabb fegyvere az ima” - Billy Graham
A következő napok eseményeiről folyamatosan tájékoztatjuk Olvasóinkat, s kérjük, hogy a Billy Graham Társaság által előre kiadott világtalálkozói imatémákat forgassuk szívünkben, beszéljünk róluk keresztyén közösségeinkben. Honlapjukon igei vezetéssel öt imatémakört ajánlanak az üldözött keresztyénekért. Ezek: 1. Ne feledkezzetek meg a foglyokról és a gyötrődőkről… (Zsid 13,3); 2. Imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket (Máté 5,44); 3. Járuljunk mindig bizalommal a kegyelem trónusához azok családjáért és szeretteiért, akiket üldöznek (Zsid 4,16); 4. Imádság a gyülekezetek ébredéséért (ApCsel 4,23-35); 5. Imádság a politikai, világi vezetőkért, hogy akadályozzák meg az üldözést (Zsolt 2,10-11).