A római Szent Péter bazilikában Krisztus kereszthalálának emlékére bemutatott nagypénteki szertartáson a kenyai egyetemen lemészárolt 147 keresztény áldozatról emlékeztek meg. Ferenc pápa este a Colosseumnál vezeti a Via Crucis keresztútját.
Forrás: MTI
A nagypénteki szertartás kezdetén Ferenc pápa hasra feküdt a Szent Péter bazilika padlózatán a kereszt előtti hódolatát fejezve ki. A Krisztus szenvedésére és halálára emlékező szertartáson a homíliát szokás szerint a Pápai Ház szónoka, Federico Cantalamessa kapucinus szerzetes mondta. Beszédében a mai világban egyre gyakoribb keresztényüldözésekről beszélt a kenyai Garissa városában csütörtökön az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista fegyveresei által lemészárolt 147 keresztény egyetemistára emlékeztetve és arra a 22 egyiptomi kopt túszra is, akit februárban Líbiában szintén az IÁ gyilkolt le.
A keresztények nem az egyetlen áldozatai a világban pusztító gyilkos erőszaknak, de nem lehet nem figyelembe venni, hogy a számos országban a keresztények lettek a leggyakrabban kiválasztott áldozatok! – hangoztatta Cantalamessa atya. A szerzetes a nemzetközi intézmények és a nyugati világban élők fellépését szorgalmazta azokkal a Pilátusokkal együtt, akik ma is mossák kezeiket.
A kenyai terrortámadást Ferenc pápa értelmetlen brutalitásnak nevezte a John Njue bíborosnak, a kenyai püspöki konferencia elnökének pénteken küldött táviratában.
A Szent Péter bazilikából Ferenc pápa a Colosseumhoz megy, ahol a Via Crucis keresztútját vezeti. A második stációt kísérő meditáció szövege azokról szól, akiket hitükért üldöznek, bebörtönöznek, elítélnek és legyilkolnak. A keresztet a stációkon többek között szíriai, iraki, nigériai, egyiptomi és kínai férfiak és nők viszik.