A nemzeti konzultációs kérdőív legfontosabb témái között szerepel a minél magasabb fizetés, emellett a lakhatás és a kisvállalkozások megsegítése ugyanilyen fontos – közölte a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára, a KDNP politikusa kedden Törökszentmiklóson, a nemzeti konzultációról szóló fórum előtti sajtótájékoztatón.
Fülöp Attila szavai szerint nagyon nehéz volt az elmúlt négy esztendő. Hozzátette: két év koronavírus-járvány után egyből „ránk köszöntött egy szörnyű háború a szomszédban".
Egyik pillanatról a másikra hétszeres-nyolcszoros rezsiszámlákat kellett kifizetniük intézményeknek, kellett volna magánszemélyeknek, nyilván itt számos kormányzati segítség jött"
– tette hozzá.
Ráadásul előtte már „velünk volt" egy migrációs nyomás, azaz nehéz, veszélyes, kiszámíthatatlan, bizonytalan éveket éltünk – mondta.
Most itt az ideje, hogy egy újabb nemzeti konzultációban Magyarország gazdaságáról legyen szó - hangoztatta. Az elmúlt években bevett gyakorlattá vált, hogy kikérik a választópolgárok véleményét konzultáció során - fűzte hozzá. A demokratikus berendezkedés egyik alapja, hogy meglegyen a folyamatos párbeszéd - emelte ki. A részvétel a nemzeti konzultáción azt is jelenti, hogy amikor a kormány hoz egy döntést, beterjeszt egy jogszabályt, akkor az nemcsak egy kormányzati álláspontot tükröz, hanem mögötte százezrek, milliók véleménye, igénye is ott van - hangsúlyozta.
Fülöp Attila arra bátorított mindenkit, hogy töltse ki a nemzeti konzultációs kérdőívet, hiszen „ez az ő és a gyerekének a jövőjéről is" szól. Tartalmilag a három legfontosabb téma között szerepel, hogy minél magasabb fizetést lehessen hazavinni a jövőben. Megcélozták, hogy elérhető legyen majd a négyszázezer forintos minimálbér és az egymillió forintos átlagfizetés – tájékoztatott. Emellett a lakhatás és a kisvállalkozások segítése ugyanilyen fontos – emelte ki.
A nemzeti konzultációs kérdőív már online formában is kitölthető"
– közölte Fülöp Attila.
Herczeg Zsolt, a térség fideszes országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy a kormány elindít egy új gazdasági programot, amelynek célja a magyar gazdaság megerősödése.
Hozzátette: a nemzeti konzultációban is szerepel az illegális bevándorlás kérdése. Brüsszelből továbbra is erőltetik a kötelező betelepítést, annak ellenére, hogy Nyugat-Európa országaiban nagy problémákat okozott ez a „visszafordíthatatlan folyamat". Magyarország miniszterelnöke 2015-től azt képviseli, hogy „nem engedünk a kötelező migrációnak" – mondta.
A politikus arra biztatott mindenkit, hogy éljen a lehetőséggel, és juttassa el a kitöltött nemzeti konzultációs kérdőívet a magyar kormánynak.
Jelentős felhatalmazás ez a miniszterelnök és a kabinet számára, a magyar emberek érdekében"
– jelentette ki Herczeg Zsolt.