Az utóbbi években sokat – okkal – panaszkodtunk a magyar demokráciára, hogy a szocialisták és szabad demokraták bármit megtehetnek. Sokáig azt hihettük, hogy hazánk egy következmények nélküli ország. A demokrácia malmai lassan őrölnek, de végül mégiscsak számítanak a tettek – mondta Pokorni Zoltán a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség alelnöke a párt tisztújító kongresszusát megnyitó beszédében a budapesti Sportmax Rendezvényközpontban. Pelczné Gáll Ildikó kijelentette: ettől a kormánytól némi „fasisztázódáson” és a válság elmélyítésén túl nem számíthatunk semmi jóra. Navracsics Tibor frakcióvezető reményét fejezte ki, hogy egy év múlva már Orbán Viktor lesz hazánk kormányfője. A tanácskozáson a küldöttek újra a párt elnökének választották Orbán Viktort, és alelnökenek Pokorni Zoltánt, Pelczné Gáll Ildikót, Varga Mihályt és Kósa Lajost. A kongresszuson megerősítették a szocialistáknak címzett követeléseket.
Pokorni Zoltán kongresszusi megnyitó beszédében megköszönte mindazok munkáját, akik lehetővé tették az elért választási győzelmet, „akiknek köszönhetjük, hogy végre boldogan és önfeledten ülhetünk itt”. „A győztesek viccet mesélnek, a vesztesek sajtótájékoztatót tartanak” – tette hozzá.
Pokorni szólt arról, hogy a kongresszusnak helyet adó Sportmax Rendezvényközpont az utolsó fillérig a hegyvidéki polgárok pénzéből épült, és a Megyeri híddal ellentétben „ez ki van fizetve”. A XII. kerületi turulszobor elbontásával kapcsolatos főpolgármesteri döntéssel kapcsolatban kijelentette: „a turult nem adjuk, ez a miénk, a mi halottainké”. „A történelem összeköt minket, a történelem nem a múltról szól, a történelem a jelenben ad közösségi erőt” – jelentette ki, majd hozzátette: „ezért marad a turul, ameddig én polgármester vagyok”.
Az utóbbi években sokat – okkal – panaszkodtunk a magyar demokráciára – folytatta beszédét a házigazda –, hogy a szocialisták és szabad demokraták bármit megtehetnek. Sokáig azt hihettük, hogy hazánk egy következmények nélküli ország. A demokrácia malmai lassan őrölnek, de végül mégiscsak számítanak a tettek. „A kormányzat megmérettetett, és könnyűnek találtatott” – jelentette ki.
A szocialisták „átkozott bizonytalanságban” vannak, hogy mi lesz a pártjukkal, mert eljött az igazság, eljött a valóság pillanata. A politikai látványipar világa, a hét év óta épített „Buliwood” egyik pillanatról a másikra omlik össze. „A valóság távolt volt, de végre itt van” hangsúlyozta a Fidesz alelnöke.
Miért olyan kiszolgáltatott a magyar társadalom a politikai szélhámosoknak, szemfényvesztőknek – tette fel a kérdést Pokorni Zoltán. „Szerintem azért, mert a magyar társadalom végtelenül magányos, közösségei gyengék”. A magyar gyerekek az ORTT kimutatási szerint 203 percet töltenek naponta a televízió előtt. A TV tünet, a magány tünete. Éppen ezért „az oktatás egyik legfontosabb feladata, hogy megajándékozza gyerekeinket a közös cselekvés élményével.” Ha nincs közösség, nincs norma. Ha nincs közösség, nincs erkölcs, ami összefogja őket. „Ha nincs közösség, nincs, ami itt tartja a gyerekeinket.” Közösséget teremteni, ez a dolgunk – hangsúlyozta.
A valóság a mi legjobb szövetségesünk. A Jobbik valóságos gondokat és problémákat vet fel. A Jobbiknak nem a kérdéseivel, hanem a válaszaival van baj, melyek elfogadhatatlanok, otrombák – hangsúlyozta. A vezető értelmiség nem tudta, nem merte feltenni ezekeket a kérdéseket, a kérdések megfogalmazásához sem jutottak el. A válságból, a kilátástalanságból, az elkeseredettségből adódó feszültséget csak egy jó kormányzás tudja feloldani. Minél hamarabb véget ér a Gyurcsány-Bajnai kormány agóniája, annál hamarabb szűnnek meg a szélsőséges erőket felhajtó energiák. Más embert választanál ügyvédednek, és mást bírádnak – érvelt, majd hozzátette: az ország ügyeinek irányításához, a kormányzáshoz bölcsesség, méltányosság, mérséklet is kívántatik, nemcsak elkötelezettség és elszántság.
Bebizonyosodott, hogy a posztkommunisták és a velük szövetséges liberálisok alkalmatlanok Magyarország kormányzására. Alkalmatlanok morálisan, mert kormányzásuk alatt a hazugság, a lopás lett úrrá hazánkban. Mindent elrontottak, amihez csak hozzányúltak – közölte. Kormányzásuk alatt növekedett mindaz, ami rossz, ugyanakkor csökkent, ami jó. Csökkent a hit a közösségben, önmagunkban, Magyarország jövőjében. Mindent elszúrtak, és azóta is elszúrják napra nap.
A Fidesz már 1998 és 2002 között bebizonyította, hogy alkalmas a kormányzásra, és az eltelt évek alatt ez a képesség csak nőtt – jelentette ki Pokorni Zoltán. Tagjaink, politikusaink, szimpatizánsaink, szakértőink száma éppúgy nőtt, mint a tapasztalat és a tudás, ami nélkülözhetetlen Magyarország kormányzásához. Hazánkban a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség, a KDNP, a Nemzeti Fórum, a Kisgazda Polgári Szövetség, a Lungo Drom, azaz a polgári szövetség az egyetlen olyan erő, amelyik képes kormányozni ezt az országot.
A Fidesz felkészült rá, és képes arra, hogy új irányt szabjon, hogy fordítson az ország helyzetén.
Az EP-választáson kimondtuk: elég ebből a tehetetlen sodródásból, egy egészen más út vezet egy erős és sikeres Magyarországhoz – emelte ki Pelczné Gáll Ildikó kongresszusi beszédében.
A választók kiállították a bizonyítványt – jegyezte meg Pelczné Gáll Ildikó az MSZP-SZDSZ múlt vasárnapi veresége kapcsán. A szocialisták felélték a holnapot, hogy hatalomra jussanak, és felélték a mát, hogy a hatalmat megtarthassák - tette hozzá. A politikus hangsúlyozta: a kormány ellehetetleníti a vállalkozásokat, a munkavállalókból munkanélkülieket csinál, egyre nagyobb terhet rak azok vállára, akik dolgoznak, de vinni a terheket egyáltalán nem segít. Az MSZP-SZDSZ kormányzása alatt mindenki rosszul jár, akik alkot, termel, dolgozik.
A Fidesz alelnöke arra is felhívta a figyelmet, hogy a kormány az IMF-szerződést a parlament kikerülésével hozta, majd most a magyar szuverenitást csökkentő kényszerítő nemzetközi szerződésekre mutogatnak.
Szocialisták legnagyobb bűne mégsem a mérhetetlen arrogancia, a nagyképű hozzá nem értés, hanem az, hogy semmibe veszik, és kinevetik a választópolgárokat, semmibe veszik a demokráciát, és lábbal tiporják a jogállamiságot – húzta alá Pelczné Gáll Ildikó. Húsz év alatt a Fidesz nagy utat járt be, hatalmas szövetséggé formálódott. Mára itt található mindenki, aki a rendszerváltoztatás örököse, és nem alkudott meg a pártállammal. A Fidesz mindvégig kitartott a demokratikus úton – hangsúlyozta a politikus.
Pelczné Gáll Ildikó felidézte a szociális népszavazást. A népszavazás eredménye fényesen bizonyította a demokrácia erejét – fűzte hozzá. A politikus kiemelte: a családok, a vállalkozások, a gazdák meg tudják oldani a saját problémájukat, de soha többé nem fordulhat elő, hogy a kormány maga legyen a probléma.
Mi, nők ebben a közösségben nem pozíciókra, hanem munkára jelentkezünk. Rengeteg munkát végeztünk a kampányokban, a közösségi élet formálásában. A nők munkája megkerülhetetlen, éppen úgy mint a férfiaké. Együtt, közösen elvégeztük a munkát - szögezte le Pelczné Gáll Ildikó, köszönetet mondva a támogatásért. A Fidesz alelnöke bejelentette: szeretné folytatni a megkezdett munkát.
A múlt vasárnap megnyertük az európai parlamenti választást, győztünk, mert a választók meghallgattak és megértettek bennünket. Kimondtuk: elég ebből a tehetetlen sodródásból, egy egészen más út vezet egy erős és sikeres Magyarországhoz. Azt mondtuk: igen, Magyarország többre képes. Azt mondtuk: számítunk Magyarország minden polgárára, és ők is számíthatnak ránk.
Ettől a kormánytól némi „fasisztázódáson” és a válság elmélyítésén túl nem számíthatunk semmi jóra. A szocialisták által megszokott utóvédharcok és „ejtőernyőkáderek” széthintése sok fájdalmat fog még okozni - hívta fel a figyelmet Pelczné Gáll Ildikó, leszögezve: a mutyik is csak addig állnak fenn, míg a jelenlegi kormány van. Legyünk benne a biztosak: eljön az igazság pillanata. Nehéz feladat vár még ránk. Azért küzdünk, hogy ebben az országban szabadság és demokrácia legyen, hogy Magyarország gyarapodó, erős ország legyen. Azét küzdünk, hogy legyen vége a reménytelenség hét esztendejének – hangsúlyozta Pelczné Gáll Ildikó.
Jó hírekkel jöhetünk odaátról, három helyet nyertünk, ezért nemes irigységgel tekintünk az MSZP-re, akik egyel több, négy mandátumot szereztek – kezdte kongresszusi beszédét Tőkés László.
Kifejtette: Erdélyben a magyarság politikai súlya messze meghaladja számbéli súlyát, ezért azzal indítottuk ezt a kampányt, hogy egységes Kárpát-medencei képviseletet szeretnénk létrehozni. Jelenleg 27 Kárpát-medencei magyar képviselőnk van.
A református püspök kitért arra, hogy a szlovák parlament rendkívüli figyelméhez, amelyet Orbán Viktor kijelentéseinek szentelt, csak az a román figyelem fogható, amit Sólyom László köztársasági elnök erdélyi látogatásának szenteltek. Köszönjük Orbán Viktornak – mondta Tőkés –, hogy beavatkozott a határon túliak ügyeibe. Két éve még a magyar oldalon is lehetett hallani azokat a kritikákat, amelyek kikérték maguknak, hogy beavatkozunk. Szabó Dezső szavaival élve: nemcsak lehetőségünk ez, de kötelességünk is.
Odahaza bozgorok (hazátlanok) voltunk eddig – mutatott rá a püspök –, itt sokszor románnak tekintettek, de el kell jönnie annak az időnek, amikor magyarként tartozunk össze. Európában sokszor mondják a határon túli magyarokra, hogy ők a tagországok belügyei, ezért rosszul esik, hogy a magyarságról ott senki nem beszél amíg mi nem tárjuk eléjük – fogalmazott. Mindezekért van szükség a közös magyar érdekképviselet működtetésére, tehát arra, hogy európai üggyé tudjuk avatni a magyar ügyet. Erdély nem a románoké, hanem azoké, akik lakják – tette hozzá Tőkés.
Tőkés László emlékeztetett arra, hogy 1989-ben, épp húsz évvel ezelőtt kezdődött azoknak a falaknak a lebontása, amelyek elválasztanak bennünket egymástól: az I. világháború után elszakítottak, a II. világháború után mindezt megerősítették – mondta. Az Európai Uniónak ezért nemzetpolitikailag már önmagában is nagy a jelentősége – fogalmazott a református püspök.
Navracsics Tibor felszólalásában a frakció legnagyobb sikerének azt tartotta, hogy 2009 áprilisa óta nem Gyurcsány Ferencnek hívják Magyarország miniszterelnökét.
Ugyanakkor további munkára ösztönöz bennünket – folytatta a frakcióvezető –, hogy a jelenlegit Bajnai Gordonnak hívják. A fideszes honatya reményét fejezte ki, hogy egy év múlva már Orbán Viktor lesz hazánk kormányfője.
2006 májusában nem voltunk könnyű helyzetben – emlékeztetett a ciklus első hónapjaira Navracsics Tibor, kiemelve: sokan az MDF-et szerették volna a legnagyobb ellenzéki párt szerepében látni. Mint fogalmazott, minőségben, kitartásban és bátorságban a Fidesz frakciója bizonyult a legjobbnak a KDNP-vel holtversenyben. Ennek köszönhetően ma már arról szól a vita, hogy a Fidesz kétharmaddal vagy négyötöddel nyeri a következő országgyűlési választásokat.
A Gyurcsány–Bajnai-korszakot le kell zárni, mert Magyarországot válságba és kudarcba vezette, és vezetői nem hiteles politikusok – húzta alá Navracsics, rámutatva: éppen ők kérnek áldozatot az emberektől, akik eközben olcsóbban szerzik az áramot és külföldi cégeknek köszönhetően elkerülik a magyar adófizetést. A frakcióvezető szerint Magyarország a tehetséges, szorgalmas és dolgos emberek hazája.
A Fidesz a törvényesség, a rend és egy tisztességes, szociális piacgazdaság pártja, és a Fidesz képes kivezetni a válságból az országot - szögezte le a honatya, aki egyik legfontosabb feladatként a korrupció felszámolását említette.
Navracsics Tibor a jövőbeli kihívásokról szólva úgy fogalmazott, meg kell nyitni a politikát mindenki számára hazánkban a fogyatékosok, a nők és a kisebbségek számára. A Fidesz tudja számukra a megoldást - jelentette ki a képviselő, példaként említve, hogy a Fidesz juttatta az első roma származású képviselőt Brüsszelbe, az első kerekesszékest pedig a magyar Országgyűlésbe.
Magyarország mindenki köztársasága, túl nehéz helyzetben vagyunk ahhoz, hogy bárkiről lemondhassunk – jegyezte meg végül a fideszes frakcióvezető.
+
„A nemzet tagjainak áldozatvállalása teszi lehetővé, hogy a közösség együttesen tudjon cselekedni. Abban a pillanatban, hogy ez a képesség megszűnik, onnantól kezdve a lélektelenné vált etnikai testet rövid időn belül bedarálják" – mondta Kovács Miklós, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség elnöke.
Kovács Miklós megfogalmazása szerint „a nemzetnek nem úgy van vége, hogy az utolsó etnikai magyar is asszimilálódik vagy elvándorol, hanem úgy, hogy megszűnik a kollektív cselekvés képessége, mert az etnikum tagjainak már nincs áldozatvállalási képessége.”
„Ha innen nézzük a kárpátaljai magyarságot, akkor azt kell mondani, nem annyira a megsemmisülés szakadékának a szélén áll, hanem inkább bénultan belelóg. A KMKSZ, az ottani politikai nemzet, ennek az etnikai testnek az ép jobbkeze, amelyik a szakadék szélén kapaszkodik” – hangsúlyozta a határon túli magyar politikus.
+
Az európai parlamenti választás hárommillió ember értékítélete a kormány munkájáról – mondta Schmitt Pál, a Fidesz–KDNP európai parlamenti listavezetője.
A politikus a Fidesz-KDNP európai parlamenti delegációjának beszámolóját ismertetve azt mondta: az eredmény hárommillió magyar ember értékítélete a kormány munkájáról, amelyet a hiteltelenség és a koncepciótlanság kormányának nevezhetnek. Hozzátette: a Fidesz több mint 56 százalékos győzelme példátlan az EU-választások történetében, és arra sem volt még példa, hogy az első és a második helyezett között háromszoros különbség legyen.
Schmitt Pál az EP-kampányból felidézte egy személyes tapasztalatát, amikor egy választási gyűlésen valaki azt mondta neki, hogy nem megy el szavazni, mert június 7-én, vasárnap permetezni fog. Ezzel kapcsolatban megjegyezte: ha vasárnap nyolcmillió emberből ötmillió permetezett, akkor őket nem lehet meggátolni ebben, mert a termés mindennél fontosabb. „De talán el lehet vinni erről az időpontról a választásokat, októberre, novemberre, decemberre” – tette hozzá.
+
A Fidesz és a KDNP számára óriási felelősség az európai parlamenti (EP) választáson elért győzelem – jelentette ki Kósa Lajos.
Nekünk most már minden pillanatban tudatosítani kell, hogy óriási felelősség ez az eredmény – hangsúlyozta a politikus, aki szerint a választáson az emberek azt mondták ki, hogy az ország rendbetételének egyetlen szóba jöhető letéteményese a Fidesz és a KDNP. „Ilyen felelősség rég volt a nyakunkban, de meg fogunk birkózni vele” – tette hozzá.
Debrecen polgármestere szerint a „Medgyessy-Gyurcsány-Bajnai-korszak” olyan velejéig romlott politikát hozott, amit nem lehet korrigálni, abba kell hagyni. Minél hosszabb ideig maradnak a hatalomban, számukra annál nagyobbak lesznek a költségek. Mint hangsúlyozta: minden pillanatban tudatosítani kell, hogy a magyar választók kimondták: a válságnak csak a Fidesz tud véget vetni a KDNP-vel szövetségben.
Az EP-választás eredményével kapcsolatban elmondta, hogy a Fidesz legjobb eredményét, több mint 83 százalékot Nyíradonyban szerezte, ahol a cigányság is megfogalmazta: az SZDSZ-től nem várhatják problémáik megoldását, az MDF utoljára tíz éve volt a környéken, az MSZP becsapta őket, egyedüli segítségük hát a Fidesz maradt.
Kósa Lajos véleménye szerint olyan morális kárt okozott a kormány az országnak, amit nagyon nehéz lesz kiheverni. Kósa Lajos elmondta, a Medgyessy–Gyurcsány–Bajnai korszak arról szól, hogy mindig kellett valamilyen „ügyeletes gyűlöletet” kelteni. Azonban – folytatta – nem igaz az, hogy Magyarország erre a sorsra van kárhoztatva, hiszen ennél nagyobb traumákat is átvészelt a magyar nemzet.
A liberális párttal kapcsolatban úgy fogalmazott: „az SZDSZ-t, a múlt idő jele a magyarban”. A Jobbikkal összefüggésben arról beszélt, hogy a magyar választók számára nem e pártnak a térnyerése a probléma, hanem a munkahelyek elvesztése. Ha a mostani kormánykoalíció pártjai valóban a Jobbik ellen akarnak küzdeni, akkor írjanak ki azonnal új országgyűlési választást, és akkor a Jobbik rögvest veszít 5-6 százalékot – tette hozzá.
Debrecen polgármesterének álláspontja szerint újjá kell szervezni Magyarországon a közigazgatást. Minden egyes önkormányzatra szükség van, nincs halálra ítélt falu. Kiemelte, hogy a vidékieknek épp úgy hozzá kell jutniuk az alapvető feltételekhez, mint bárki másnak.
+
Elég volt a tehetetlenségből, a víziók hiányából, a gazdaságot kifehéríteni akaró offshore-lovagokból, a szocialista statisztikából, a trükkökből, a hazugságokból.
Egy hete az ország többsége nem félt kimondani azt, hogy ez a kormány Gyurcsánnyal, Bajnaival, tokkal-vonóval megbukott. A sorsukért felelősséget érző emberek ismét hitet tettek a nemzet és a demokrácia mellett - szögezte le Varga Mihály, hozzátéve: elég volt a tehetetlenségből, a víziók hiányából, a gazdaságot kifehéríteni akaró offshore-lovagokból, a szocialista statisztikából, a trükkökből, a hazugságokból. Egyedül a mi szövetségünk alkalmas arra, hogy kivezesse az országot a válságból. Minden józanul gondolkodó magyar ember számára nyilvánvaló, hogy a jelenlegi válságos helyzetben kizárólag az alkotmányos megoldásnak van helye – fogalmazott a Fidesz alelnöke.
Június 7-ei választást Varga Mihály a normandiai partraszálláshoz hasonlította. Mindenki tudja, hogy a szenvedésnek hamarosan vége lesz, és jobb kor köszönt ránk – jegyezte meg.
Biztosak lehetünk benne, hogy a magyar emberek döntő többsége mellettünk áll, a jelenlegi hatalom iránti bizalom végleg elfogyott. Az EP-választáson az MSZP több helyen csak a harmadikként végzett, az SZDSZ pedig technikai KO-t kapott – húzta alá a politikus. A magyar emberek döntő többsége utoljára üzente ennek a hatalomnak, hogy elég volt, ez így nem mehet tovább – szögezte le Varga Mihály, megjegyezve: minél kevesebb a hatalom, annál nagyobb a vágy, hogy ezt gyakorolják.
Van kiút a válságból. A Fidesz–KDNP képes arra, hogy kivezesse az országot a válságból, és újra felemelje a nemzetet – húzta alá Varga Mihály.
+
Megerősítették a szocialistáknak címzett követeléseket a Fidesz XXIII. kongresszusán. A határozati javaslatot, amelyet Varga Mihály terjesztett elő, egyhangúlag, a küldöttek kézfelemeléssel jelzett szavazásával fogadta el a kongresszus még a tisztújítás eredményhirdetése előtt.
A határozatban rögzítik, hogy az európai parlamenti (EP) választáson az emberek megvonták a bizalmat a szocialista párttól, az MSZP pedig már több alkalommal is semmibe vette az emberek akaratát, most azonban itt az ideje, hogy végleg félreálljanak a változás útjából.
A határozatban ugyanazokat követelik az MSZP-től, mint amelyeket a Fidesz elnöksége szerdán nyílt levélben fogalmazott meg a szocialistákhoz fordulva.
Ilyen követelés többek között, hogy a parlamenti választásokig függesszék fel a privatizációs eljárásokat, vonják vissza az ingatlanadó bevezetéséről szóló javaslatot, a külföldről felvett hitelekből ne támogassanak bankokat, vessenek véget „a bukott pártpolitikusok állami intézményekbe történő ejtőernyőztetésének”, és állítsák le a Déli Áramlat gázvezeték magyarországi cégének alapítási folyamatát, valamint tartózkodjanak a rendőrség, a titkosszolgálatok és hadsereg politikai célokra történő felhasználásától.