ITM: Eredményesek a kormányzati támogatásból megvalósuló hazai gyógyszeripari fejlesztések

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) vezetésével március óta zajlanak az egészségügyi védekezés hatékonyságának növelését szolgáló kutatás-fejlesztési programok. A kormány megbízásából és finanszírozásával megvalósuló fejlesztéseknek köszönhetően már kétféle, a nemzetközi gyakorlatban bevált gyógyszer vethető be a magyar betegek kezelésére. Megkezdődött a remdesivir hazai gyártása, és már üzemi léptékben készül a hazánkban előállított favipiravir is - közölte pénteken a minisztérium.

kdnp.hu – MTI

A közleményben Bódis József, a tárca felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára kijelentette: "más világméretű kihívásokhoz hasonlóan a vírusválsággal való sikeres megküzdés kulcsa is az innováció. Az ITM által koordinált több mint húsz projekt között megtalálhatók a vírus terjedését vizsgáló mérések, a védekezést segítő eszközfejlesztések, a betegek felépülését támogató kutatások, fejlesztések is. Az újabb magyar gyógyszerfejlesztési sikerek látványos jelei a hazai kutatások hatékonyságának, a vállalati és egyetemi szakértők világszínvonalú tudásának, példás együttműködési készségének".

A Richter Gedeon Zrt. már tavasszal lehetőséget kapott a koronavírus kezelésében bizonyítottan hatásos remdesivir hazai fejlesztésére. A hatóanyag klinikailag igazolt módon gyorsítja a betegek gyógyulását, trendszerűen csökkenti a halálozási arányt. A kormányzati forrásból finanszírozott fejlesztés eredményeként legyártott gyógyszereket a cég átadja a magyar államnak. A jelenleg a gyártó raktárában várakozó, klinikai vizsgálathoz felhasználható kiszerelt mennyiség mintegy 250 beteg kezelését teszi lehetővé. Október végéig összesen több mint 800 betegnek elegendő gyógyszer áll majd rendelkezésre. A projekt mintegy 400 millió forint támogatással valósulhat meg - számolt be az ITM közleménye.

Az innovációs tárca első körben, még tavasszal 3 milliárd forintot különített el a koronavírussal kapcsolatos kutatás-fejlesztési feladatokra. A támogatott projektek - a terápiás módszerek kidolgozásától a lélegeztető-eszközök sorozatgyártásán át a matematikai modellezésen alapuló járványügyi elemzésekig - a tervezett ütemben haladnak előre.

A Befektetés a jövőbe pályázati felhívásban 7 milliárd forint forrás volt elérhető a népegészségügyi szempontból jelentős diagnosztikai és terápiás eljárások, új technológiák, termékek és szolgáltatások fejlesztéséhez. A kiírásra beérkezett több mint félszáz projektjavaslat formai ellenőrzése és szakmai véleményezése zajlik. Általánosabb célú egészséggazdasági és egészségipari beruházásokra további két pályázatban összesen 85 milliárd forintot biztosít a kormány - olvasható az Innovációs és Technológiai Minisztérium közleményében.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!