Zala megye egyik legismertebb terméke a Pölöskei szörp valószínűleg végleg lekerül a boltok polcairól. A mostani tragikus helyzet hasonlít a tavaly nyáron megszűnt Szobi szörp esetéhez, mely megmentéséhez munkacsoportunk is csatlakozott. A kormányzat azonban akkor sem és most sem segíti a hazai munkahelyek megtartását. Az IKSZ Vidékért munkacsoportja hatékonyabb munkavégzésre szólítja fel az illetékes minisztériumokat, mert a felelőtlen kormányzás és semmittevés tovább súlyosbítja hazánk gazdasági helyzetét és a vidéki lakosság még további leszakadását eredményezheti.
A gazdasági válságban tovább nehezedik az amúgy is hátrányos helyzetben lévő megyék sorsa. Zala megye egyik legismertebb terméke a Pölöskei szörp valószínűleg lekerül a boltok polcairól. Az alkalmazottak már februári fizetésüket sem kapták meg az új tulajdonostól, egy kiskőrösi kft-től. Két hete pedig már az áramot és a gázt is kikapcsolták az üzemben, a napokban pedig 160 dolgozó elbocsátásáról döntött az új vezetés.
A cég nemrég még Magyarország legnagyobb szörp és gyümölcslé beszállítója volt, most pedig felszámolás alatt álló üzemmé vált. Havonta 4-5 millió liter termék készült az üzemben, 2007-ben pedig 3,3 milliárd forint forgalmat könyvelhettek el. Az 1989-ben induló vállalkozás komoly lehetőség volt a helybeli munkavállalóknak és gyümölcstermelőknek. 1994-ben felépült az első üzemcsarnok és megkezdődött a nagyüzemi termelés. 2001-ben az Orbán kormány által meghirdetett Széchenyi – Terv keretében 1400 négyzetméteres üzemcsarnokkal bővül a Bognár Szörp, 130 milliós beruházás révén. 2004-ben pedig egy nagy álom valósult meg a 300 méter mélyről feltörő ásványvizes kút megnyitásával.
Az uniós csatlakozás azonban meghozta a cégnek is az erős külföldi versenytársakat, melyek anyaországbeli támogatással még komolyabb teret hódítottak el a hazai termékektől. A szupermarketek drágálották a magyar márkát, így lassan fogyatkozott a megrendelések mennyisége és csappant a munkaerő száma is. A mostani tragikus helyzet hasonlít a tavaly nyáron megszűnt Szobi szörp esetéhez, mely megmentéséhez munkacsoportunk is csatlakozott. A kormányzat azonban akkor sem és most sem segíti a hazai munkahelyek megtartását. Elmondhatjuk, hogy az egyenlőtlen uniós versenyfeltételek következő áldozata a Pölöskei szörp lett.
Az IKSZ Vidékért munkacsoportja hatékonyabb munkavégzésre szólítja fel az illetékes minisztériumokat, mert a felelőtlen kormányzás és semmittevés tovább súlyosbítja hazánk gazdasági helyzetét és a vidéki lakosság még további leszakadását eredményezheti.
IKSZ Vidékért munkacsoport vezetője