Soltész Miklós: A cél, hogy hazájukat tisztelő és szerető fiatalokat adjunk a nemzetnek

A magyar kormány az egyházakkal közösen templomokat, iskolákat, közösségi házakat épít és újít fel a közösség, a jövő generációk számára, hogy hazájukat és közösségüket tisztelő és szerető fiatalokat adjon a nemzetnek, akik a kereszténységet, a hitet megőrzik és továbbadják – mondta Soltész Miklós, a Miniszterelnökség vallásügyi államtitkára, a KDNP alelnöke szombaton Kézdivásárhelyen.

Soltész

A politikus a Boldog Özséb plébánia és közösségi ház szentelési és átadási ünnepségén vett részt a székelyföldi városban, a korszerű épület a magyar kormány támogatásával valósult meg.

Soltész Miklós beszédében elmondta:

vannak meghatározó évszázadok, mint az első, melyben megtörtént Jézus Krisztus születése és az apostolok tanúságtétele. Boldog Özséb 12-13. századi életére is emlékeztetett, mely időszak számos szentet adott a kereszténységnek, a magyarok esetében az Árpád-házi királyokat és női szenteket."

A 20. század gyötrelmes időszakát, az erőszakot, háborúkat és totalitárius rendszereket is felidézte, rámutatva, hogy ezt a kort is számos szent jellemezte, a többi között II. János Pál pápát és a szentéletű magyar püspököket, Márton Áront és Mindszenty Józsefet említve. Fantasztikus évszázad, fantasztikus szentekkel, boldogokkal - mutatott rá, hangsúlyozva, hogy példájuk mindenki előtt kell álljon.

Az ő példájuk, az ő segítségük sokat segít abban, hogy gyermeket azon az úton indítsuk el, ami a legfontosabb kereszténységünkben”

– mondta. Aláhúzta: a 21. században is erre kell törekedni, még ha jólétében, gazdagságában, „pökhendi valóságában nem azt sugallja, amit kellene” a gyerekeknek, fiataloknak. Emlékeztetett Gábor Áronra, aki ágyúkat öntött a nemzet védelmében, és rámutatott: a hazaszeretet és hazaárulás, a bátorság-hősiesség, illetve gyávaság-bosszú szembenálló fogalmak, nem mindegy, mit adunk tovább gyerekeiknek.

Soltész

A közelgő romániai választásokra utalva közölte: a jelenlévőkön is múlik, mi lesz a székelység, az erdélyi magyarság sorsa, és kérte őket, vegyenek részt a választásokon, „szolgálják és segítsék” a közösséget, melyet elődeik védtek.

Az új plébániára, közösségi házra a szentmisét celebráló Kovács Gergely gyulafehérvári érsek mondott áldást, kérve, hogy a találkozás helye legyen, és a szeretetet táplálja a betérőkben. „Költözzék ide isteni áldás, derűs öröm és termékeny szeretet” – kérte az érsek.

Kovács Péter plébános emlékeztetett: a Boldog Özséb Római Katolikus Plébánia 1998-ban alakult, majd a szolgáló plébánosok tovább bővítették az épületet. Az új plébánia iránti vágy mindig megvolt – mondta -, de a közösség önerőből nem tudta volna megvalósítani. 2020 decemberében az érsekséggel közösen benyújtották a pályázatot, mely elnyerte a magyar kormány támogatását 135 millió forint értékben.

Az összességében 2,8 millió lejes (230 millió forint) beruházást Kovászna megye és Kézdivásárhely önkormányzata, valamint több helyi magáncég és a gyülekezet tagjai is támogatták.

A plébános aláhúzta: az új ingatlan a közösséget fogja szolgálni, mindenki háza, otthona lesz. A kétszintes épület földszintjén irodák és közösségi terek, míg a tetőtérben szolgálati lakás, vendégszobák kaptak helyet.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!