Vejkey Imre: Brüsszel folytatja a háborús hisztériakeltést és az ellenségképgyártást

Az egykor a béke és biztonság iránti vágy jegyében fogant Európai Unió nem pusztán nem támogatja az új amerikai elnök békekezdeményezéseit, hanem egyesesen háborús terveket kovácsol - mondta Vejkey Imre, a KDNP frakcióvezető-helyettese a Gondolának adott interjúban.

Vejkey

 

- Miért az az érzése a külső megfigyelőnek, hogy bárki az Európai Parlamentben, aki a háborúra és Ukrajna EU-felvételére szavaz, az nem a józan belátása szerint dönt, hanem érdekelt ebben?

- A helyzet az, hogy hiába a tengerentúlon beállt világpolitikai fordulat, Európának úgy tűnik, nem akaródzik meghallani az új időknek új szavát. Vagyis amíg Donald Trump az orosz és az ukrán elnökkel is aktív kapcsolatot tartva, megállapodásokat kötve nap, mint nap a tűzszüneten és a békekötésen fáradozik, addig Brüsszel tovább folytatja a háborús hisztériakeltést és az ellenségképgyártást. Az egykor a béke és a biztonság iránti vágy jegyében fogant Európai Unió ugyanis nem pusztán nem támogatja az új amerikai elnök békekezdeményezéseit, hanem egyesesen: háborús terveket kovácsol. A józan ész azt követelné meg, hogy minél hamarabb legyen tűzszünet és legyen béke. Ezzel szemben a brüsszeli elvárások újabb fegyverszállításokat követelnek, sőt, lassan már ott tartunk, hogy a közvetlen katonai beavatkozástól sem riadnak vissza. Mindez pedig nem a békéhez, hanem éppen a konfliktus eszkalációjához vezet. Brüsszel három éve azzal kecsegteti Ukrajnát, hogy most már mindjárt legyőzik az oroszokat, csak harcoljanak az utolsó emberig, a legújabb brüsszeli törekvés pedig az, hogy mindezért cserébe gyorsított eljárásban tagként behoznák Ukrajnát az Európai Unióba. Ennek érdekében Brüsszelből manipulálják az európai közvéleményt. Nem véletlen, hogy a Republikon Intézet azt állítja, a magyarok többsége támogatja az ukrán csatlakozást. Brüsszel a politikai feladatot is kiadja, a hazai liberális-marxista ellenzék szolgalelkűen képviseli a kinti álláspontot. Igen, ők támogatják ezt a gyorsított felvételt, és támogatják a háború folytatását is.

- Ruszin-Szendi Romulusz ukrán tisztek telefonszámainak megőrzéséről szóló nyilatkozatára utalva Ön felvetette, ez annak beismerése, hogy a Tisza Párt esetleges kormányra kerülése esetén támogatná az Ukrajnába irányuló fegyverszállítást. Egyes képviselőket miért nem zavar az, hogy a fegyverszállítás további ukrán és orosz katonák ezreinek halálához vezet?

- Erről őket kellene megkérdezni, mi a mielőbbi tűzszünet és béke oldalán állunk. Ami pedig az Európai Néppártot és Magyar Pétert illeti ebben az ügyben: ki kell mondanunk,

Manfred Weber gőzerővel azon fáradozik, hogy az EU egyenes úton meneteljen a háborúba. Ebben a háborús menetelésben hathatós segítségére van Magyarországról Magyar Péter, akit Brüsszelből már a magyar miniszterelnöki székébe álmodtak bele, akinek a pártja legutóbb múlt szerdán újabb szavazatokkal bizonyította hűségét az Európai Néppárt szocialista-liberális nagykoalíciójának.

A Tisza Párt megszavazta azt az EP-állásfoglalást, amely a háborús politika és Ukrajna EU-tagsága mellett kardoskodik, mindeközben idehaza még azt is tagadják, hogy az ukrán EU-tagság kérdése egyáltalán aktuális lenne. Persze miért is csodálkoznánk ezen, hiszen a Tisza Párt Európai Néppártba való felvételének alapfeltétele volt Ukrajna támogatása. Nem csoda hát, hogy láttunk már tiszás képviselőket az EP üléstermében ukrán zászlónak öltözve tündökölni, ahogy az sem, hogy a Tisza Párt azt a Ruszin-Szendi Romuluszt szemelte ki honvédelmért felelős szakpolitikusának, aki korábbi vezérkari főnöksége idején Ukrajnába utazva, kormányzati felhatalmazás nélkül tárgyalt többek közt az ukrán vezérkari főnökkel, Magyarország támogatását sugallva a háborúban álló ország felé. A minap pedig azzal dicsekedett, hogy ukrán tisztek telefonszámait őrizgeti, amelyeket szükség esetén „fel lehet majd éleszteni”, ami gyakorlatilag beismerése annak, hogy ha a Tisza esetleg kormányra kerülne, ők is támogatnák az Ukrajnába irányuló fegyverszállítást és az ország Unióba való felvételét.

- Mi magyarok nem kérünk a 72 órás túlélőcsomagból. Brüsszelt miért nem zavarja az, hogy a 72 órás túlélőcsomaggal nevetségessé vált, épp úgy, mint Ursula von der Leyen, amikor a Covid pandémia kezdetekor infantilis videójával kézmosásra akart tanítani több százmillió felnőtt európai uniós polgárt?

- A brüsszeli vezetők a háború folytatása mellett be akarják hozni Ukrajnát az Európai Unióba. Háborúért tagság – ez a „brüsszeli deal”! Mi azonban ellenállunk, amíg a Fidesz-KDNP van kormányon, addig erről szó sem lehet! Mi nem fogunk megszavazni semmiféle olyan gyorsított csatlakozást, amely evidens módon ellentétes a magyar érdekekkel, és semmiképpen nem fogunk meghozni egy ilyen döntést a magyar emberek véleményének megismerése nélkül. Ezért fordulunk az emberekhez, ezért indul el a következő napokban a véleménynyilvánító szavazás, ahol minden magyar állampolgár világosan választ adhat arra az egyszerű kérdésre, hogy támogatja-e Ukrajna EU-tagságát vagy nem.

Molnár Pál, Gondola

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!

 

 

BESbswy