Magyarország jövő évi, tegnap megszavazott büdzséje kiállás a kereszténydemokrata értékek mellett, és a családok védelme kiemelt hangsúlyt kap benne Simicskó István, a KDNP frakcióvezetője szerint. Az országgyűlési képviselő a Magyar Nemzetnek nyilatkozva azt is sokatmondó állásfoglalásnak nevezte, hogy az ellenzék a koronavírus-járványhelyzet miatti nehéz helyzetben sem támogatta a büdzsét. A honatya emlékeztetett arra, hogy a 2010 előtti baloldali kormányzás válság idején egyebek mellett befagyasztotta a béreket és eltörölte a 13. havi nyugdíjat.
Simicskó István, a Kereszténydemokrata Néppárt parlamenti frakcióvezetője a 2021. évi költségvetés elfogadását követően tartott sajtótájékoztatón az Országházban 2002. június 3-án. (KDNP fotó)
Megszavaztuk a jövő évi költségvetést, mert egy felelősen végiggondolt, körültekintő tervezet került az Országgyűlés elé. Egy költségvetés mindig hitvallás valamilyen érték, értékek mellett, és a KDNP számára fontos értékek visszaköszönnek a költségvetésben. Hitvallás a kormánypárti, de az ellenzéki frakciók részéről is, akikre sajnos ebben a nehéz időszakban – amikor pedig össze kellene fognunk – sem lehetett számítani – jelentette ki a Magyar Nemzetnek Simicskó István, a KDNP frakcióvezetője a büdzsé tegnapi megszavazása utáni sajtótájékoztatón. Szavai szerint sosem könnyű a tervezés, ám különösen nehéz egy járvány okozta válsághelyzetben. – Az emberek mögött nehéz időszak áll. Az a célunk, hogy az ő érdekeiket szem előtt tartva határozzuk meg a következő év financiális irányait – fogalmazott.
Érdemes megállnunk – folytatta –, és összehasonlítanunk a mostani és a korábbi baloldali kormányok válságkezelését. – A több mit tíz évvel ezelőtti döntések nyomán az emberek terhei nőttek, az amúgy is nehéz helyzetben lévő családok segítség helyett további nehézségekkel szembesültek – emlékeztetett. Példaként említette, hogy a baloldali kormányzás eltörölte a 13. havi nyugdíjat, a gyedet háromról két évre rövidítette, a közszférában dolgozók bérét befagyasztották, nőtt az áfa, az önkormányzatok támogatása csökkent. – Sok mindent kifejez ezek után, hogy a jövő évben 16 százalékkal tudjuk majd növelni az önkormányzatok támogatását – fogalmazott.
Simicskó István arra is kitért: a családok segítése, védelme kiemelt helyen szerepel a mostani költségvetésben, amely mintegy 2295 milliárd forint forrást biztosít a támogatásukra. – Gazdasági növekedést, a munkahelyek védelmét, sőt a gazdaság újraindítását akarja elérni, ami elengedhetetlen a további fejlődéshez. A védelmi költségvetésben is példaértékű növekedést látunk, a honvédelmi költségvetés több mint háromszorosára növekszik 2010-hez képest, de nő az oktatásra szánt összeg is, és még sorolhatnám. A költségvetést tanulmányozva elmondhatjuk, hogy szinte valamennyi ágazat növekedési pályára állhat a gazdasági válság után, és ez egy óriási dolog – sorolta a politikus, méltatva egyúttal a pénzügyminisztérium és a tárca vezetőjének a munkáját, amiért a járvány okozta válsághelyzetben körültekintően és felelősségteljesen tervezték meg a jövő évi büdzsét.