Forrás: MTI
A kisebbségi kormány tehetetlenségét és a pénzügyi válságra adott késedelmes reakcióját kritizálták a Fidesz szombati konferenciáján, ahol új költségvetést és adócsökkentést szorgalmaztak.
Navracsics Tibor frakcióvezető, a Fidesz gazdasági kabinetjének és európai parlamenti delegációjának Válságból válságba címmel megrendezett konferenciáján arról beszélt, hogy a pénzügyi válság és kezelése a kisebbségi kormány sérülékenységét, instabilitását és csődjét mutatja.
Egy olyan hét végén vagyunk, amely azzal kezdődött, hogy a miniszterelnök hétfőn a parlamentben „tüzes szavakkal ostorozta” és válság prófétáinak nevezte a fideszes politikusokat, majd szerdán ez megismételte a blogjában, pénteken pedig „eljött a nagy megvilágosodás ideje”, rájött, hogy válság van – mondta a frakcióvzető, aki a pénzügyi válság nem 12 nappal ezelőtt kezdődött a világban és a magyar gazdaságban. Utóbbi 2006 óta költségvetési problémákkal küzd a gazdaságpolitika hiteltelensége miatt. Navracsics Tibor szerint éppen a hitelességi válság az, ami miatt a pénzügyi válságnak a környező országokhoz képest Magyarországra súlyosabb hatásai vannak.
Navracsics Tibor megismételte a Fidesz javaslatát, amely szerint a jelenlegi helyzetben új költségvetési törvényre és adótörvényekre, valamint jelentős adócsökkentésre van szükség, a gazdaságot pénzhez kell juttatni, hogy a pénzügyi válság ne csapjon át reálgazdasági válságba, ne szűnjenek meg a munkahelyek.
Varga Mihály, a Fidesz gazdasági kabinetvezetője is azt mondta, hogy Magyarország adócsökkentés nélkül nem tud elindulni a növekvő pályán.
Szájer József, a Fidesz európai parlamenti képviselője szintén úgy vélte, a válság bebizonyította, hogy mindent összevetve Magyarországnak az euró minél előbbi bevezetése az érdeke.