A kereszténydemokrácia egyik legfontosabb alappillére a szolidaritás, ezért a Kereszténydemokrata Néppárt a jövőben is azon fog dolgozni, hogy a fogyatékossággal élő társaink napról napra teljesebb életet élhessenek.
A fogyatékossággal élő emberek világnapját 1992-ben az ENSZ Közgyűlése indította el azzal a céllal, hogy elősegítse a fogyatékossággal kapcsolatos kérdések megértését, és felhívja a figyelmet a fogyatékossággal élő társainkra, mindennapi problémáikra.
A Fidesz-KDNP kormánya csaknem másfél évtizede arra törekszik, hogy a megváltozott munkaképességű embereket is bevonja a munkaerőpiacra, hogy mindenki, aki szeretne, munkához juthasson és így képessé váljon az öngondoskodásra.
Míg 2010-ben csak minden ötödik megváltozott munkaképességű ember tudott elhelyezkedni a munkaerőpiacon, jelenleg mintegy ötven százalékos a körükben a foglalkoztatási ráta. Azon túl, hogy mindez gazdasági szempontból fontos előrelépés, az álláshelyek jelzik a szolidaritást, a közösségi felelősségvállalást is egyben.
A nemzeti-keresztény kormány évente több mint 70 milliárd forintnyi támogatást nyújt a rehabilitációs akkreditációs tanúsítvánnyal rendelkező gazdasági társaságoknak, ezzel is segítve a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatását; összesen 400 cégnél, 1100 telephelyen, 33 ezer megváltozott munkaképességű embertársunk foglalkoztatását támogatja szerte az országban.
A munka mellett a teljes, minőségi élethez a fogyatékossággal élőknek szükségük van rekreációra, regenerálódásra. Ezért a KDNP kéri a Kormányt, hogy a jövőben vizsgálja meg a rekreációs tevékenységek – például gyógyfürdő-látogatás, szabadidős sport - támogatásának lehetőségét is.
Kereszténydemokrata Néppárt
(fotó:123rf)